صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

دولت بغداد برای برگزاری انتخابات پارلمانی در موعد مقرر تلاش می‌کند

کد خبر 82426 1399-10-22 13:41
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نخست وزیر عراق در جریان دیدار با اعضای کمیته عالی برگزاری انتخابات تأکید کرد که دولت بغداد برای برگزاری انتخابات پارلمانی در موعد مقرر تلاش می کند.
دولت بغداد برای برگزاری انتخابات پارلمانی در موعد مقرر تلاش می‌کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق با اعضای کمیته عالی برگزاری انتخابات این کشور دیدار و گفتگو کرد. در جریان این دیدار، نخست وزیر و اعضای کمیته عالی برگزاری انتخابات در خصوص نحوه برگزاری انتخابات پارلمانی در خردادماه آتی گفتگو کردند.
بر اساس این گزارش، مصطفی الکاظمی در جریان دیدار با اعضای کمیته عالی برگزاری انتخابات پارلمانی عراق فرایند آماده سازی مقدمات اولیه به منظور برگزاری انتخابات پارلمانی را مورد بررسی قرار داد.
نخست وزیر عراق در جریان دیدار مذکور تأکید کرد: دولت بغداد همچنان به حمایت های خود از کمیته عالی برگزاری انتخابات عراق ادامه می دهد تا این کمیته بتواند در موعد مقرر انتخابات پارلمانی را برگزار کند.
اخیراً «حسن ناظم» سخنگوی دفتر نخست وزیری عراق گفته بود: دولت بغداد خواستار نظارت نهادهای بین المللی بر روند برگزاری انتخابات است تا بدین ترتیب، شفافیت آن تضمین شود. بنای ما این است که انتخابات به تأخیر نیفتد.
چندی پیش «فاضل جابر الفتلاوی» نماینده ائتلاف الفتح در پارلمان عراق اعلام کرده بود که انتخابات این کشور در موعد مقرر برگزار خواهد شد. وی افزود: دولت بغداد باید انتخابات را در زمان مقرر برگزار کند و تغییری در این موعد رخ نداده است.
الفتلاوی ادامه داد: با وجود حرف و حدیث‌ها درباره موعد برگزاری انتخابات در عراق، این انتخابات در تاریخ ۶ ژوئن (۱۶ خرداد) برگزار خواهد شد. وی بیان کرد: اصلاح قانون انتخابات موضوعی است که هنوز به وقوع نپیوسته، به ویژه آنکه پارلمان عراق، قانون جدید انتخابات و تعدد حوزه‌ها را تصویب کرده است.
پیشتر هم «فؤاد حسین» وزیر خارجه عراق در جریان گفتگوی تلفنی با همتای سوئدی خود بیان کرده بود که بغداد خواهان نظارت شورای امنیت بر روند انتخابات در این کشور است. وی افزود: بغداد در نامه‌ای به شورای امنیت خواسته است تا جهت نظارت بر انتخابات پارلمانی سال آینده، ناظران خود را به عراق بفرستد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی