صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

«اسماعیل هنیه» با امیر قطر دیدار و گفتگو کرد

کد خبر 82432 1399-10-22 13:46
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی «حماس» در جریان سفر به شهر «دوحه» با امیر قطر دیدار و گفتگو کرد.
«اسماعیل هنیه» با امیر قطر دیدار و گفتگو کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی «حماس» که به شهر «دوحه» پایتخت قطر سفر کرده است، با «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر این کشور دیدار و گفتگو کرد.
بر اساس این گزارش، دو طرف در جریان این دیدار در خصوص آخرین تحولات فلسطین بحث و تبادل نظر کردند. طرف های فلسطینی و قطری در خصوص پرونده آشتی ملی در فلسطین و برگزاری انتخابات در این کشور رایزنی کردند.
روز جمعه گذشته منابع آگاه اعلام کردند که «محمود عباس» رییس تشکیلات خودگردان فلسطین طی چند روز آینده دستور ریاستی برگزاری انتخابات را صادر خواهد کرد و انتخابات در نیمه ماه مه (۲۵ اردیبهشت) برگزار خواهد شد. پیش از این، «نادر صوافطه» یکی از مسئولان جنبش حماس در کرانه باختری اعلام کرده بود که این جنبش موافقت رسمی خود را با برگزاری انتخابات شورای قانون گذاری، ریاستی و شورای ملی به صورت پیوسته، اعلام کرده است.
وی ادامه داد: این موافقت جنبش حماس، برای تحقق آشتی ملی و کنار گذاشتن تمام موانع مسیر تقویت اتحاد در میان گروه های فلسطینی صورت می گیرد. صوافطه تاکید کرد: پایان دادن به شکاف داخلی و در پیش گرفتن یک استراتژی متحد، مسأله ای مهم برای گروه های فلسطینی به شمار می رود.
پیشتر نامه‌ای از «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس توسط «جبریل الرجوب» دبیرکل کمیته مرکزی جنبش فتح تحویل «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان داده شده بود. عباس از محتوای این نامه مبنی بر پایان اختلافات و تحقق وحدت ملی و شراکت از طریق برگزاری انتخابات شورای قانونگذاری، ریاستی و شورای ملی به صورت متوالی و پیوسته استقبال کرده بود.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی