صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

تکذیب خبر قبر ٤٠٠ میلیونی و مقبره ٥ میلیاردی در بهشت زهرا (س)

کد خبر 82449 1399-10-22 13:57
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
روابط عمومی سازمان بهشت زهرا (س) ضمن تکذیب خبر وجود قبر ٤٠٠ میلیونی و مقبره ٥ میلیاردی در بهشت زهرا (س)، این موضوع را دروغی طنز آمیز خواند.
تکذیب خبر قبر ٤٠٠ میلیونی و مقبره ٥ میلیاردی در بهشت زهرا (س)

به گزارش خبرگزاری مهر، در پی انتشار اخباری مبنی بر وجود قبر ۴۰۰ میلیونی و مقبره‌های خصوصی به رقم ۵ میلیارد تومان در بهشت زهرای تهران، روابط عمومی این سازمان این موضوع را تکذیب کرد.
بر این اساس سازمان بهشت زهرا (س) اعلام کرده است:
«بخش‌های مربوط به بهشت زهرا (س) در این اخبار منتشر شده از پایه بی اساس بوده و تکذیب می‌شود و بارها این موضوع از طریق رسانه‌های جمعی توسط سازمان بهشت زهرا (س) اطلاع رسانی شده و نمایندگان افکار عمومی و خبرنگاران با مراجعه حضوری این موضوع را راستی آزمایی کرده‌اند.
به علاوه تصویب لایحه قیمت گذاری قبور یکی از اقدامات مهم و شایسته و قابل توجه شورای اسلامی شهر تهران در سالهای اخیر بوده که به صورت شفاف قیمت قبور و خدمات بهشت زهرا (س) به تصویب شورای اسلامی شهر تهران رسیده است و بر اساس تعرفه‌های مصوب شورای اسلامی شهر تهران که بیشترین آن بیست میلیون تومان و کمترین آن رایگان می‌باشد دریافت می‌شود.
بنابر اعلام سازمان بهشت زهرا (س)، این در حالی است که واگذاری یک طبقه قبر رایگان به شهروندان در صورت درخواست همچنان در دستور کار سازمان بهشت زهرا (س) قرار دارد و این سازمان به طور متوسط در سال ١٥ هزار قبر رایگان برای دفن متوفیات به شهروندان تهرانی اختصاص می‌دهد. هزینه‌های خدمات در بهشت زهرا (س) نیز تابع همین ضوابط و قوانین مصوب شورای اسلامی شهر تهران می‌باشد.
سازمان بهشت زهرا (س) برای چندمین بار با تاکید بر کذب بودن اینگونه اخبار و گزارش‌ها که با هدف جلب مخاطب و بالا رفتن بازدید سایت‌ها تنظیم و منتشر می‌شود، به شهروندان گرامی و مردم آگاه و فهیم تهران یادآوری می‌نماید که به هیچ عنوان به اینگونه اخبار و گزارش‌ها توجه نکرده و مراقب سودجویی و کلاهبرداری برخی افراد بوده و در خصوص قیمت قبور فقط مرجع رسمی سازمان بهشت زهرا (س) می‌باشد.
بنابر اعلام سازمان بهشت زهرا (س)، در حال حاضر این سازمان ۱۱ ماه است که در بحران بی سابقه در خط اول مبارزه با کرونا است و در یکی از سخت‌ترین شرایط کاری پرسنل بهشت زهرا (س) در خط مقدم خدمات رسانی به شهروندان با این ویروس مبارزه می‌کنند و تاکنون سعی نموده است نهایت تکریم و تعظیم خانواده‌های داغدار را با همه توان در یک شرایط سخت در دستور کار خود قرار دهد.
سازمان بهشت زهرا (س) ضمن تکذیب مجدد، حق رسیدگی و شکایت از اولین منتشر کننده این خبر کذب که مسبوق به سابقه بوده و با هدف جلب مخاطب و بالا رفتن بازدید سایت منتشر شده است، را در مراجع قضایی برای خود محفوظ می‌داند.»

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تیتر های خواندنی