صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

ولخرجی کار دست ماکرون و همسرش داد

کد خبر 82455 1399-10-22 14:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وقتی مشخص شد، رئیس جمهوری فرانسه و همسرش در دوران کرونا و هنگامی که بازدید از کاخ الیزه به روی عموم مردم بسته بود، حدود ۶۰۰ هزار یورو برای تزئینات گل‌ در این کاخ خرج کرده‌اند، مردم اقدام "شرم‌آور" آنها را محکوم کردند.
ولخرجی کار دست ماکرون و همسرش داد


 بودجه ای که امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه و همسرش صرف گل آرایی در کاخ الیزه کرده اند، مردم فرانسه را شوکه کرده است. این زوج سال گذشته ۶۰۰ هزار یورو برای گل آرایی در کاخ الیزه که سکونتگاه رسمی خودشان در پاریس است، هزینه کرده اند.
این بودجه حدود پنج برابر بیشتر از دوران ریاست جمهوری فرانسوا اولاند و نیکولا سارکوزی است.
در شرایطی که فرانسه بابت شیوع پاندمی کرونا در تنگنای اقتصادی به سر میبرد، ماکرون بابت این ولخرجی هدف انتقاد قرار گرفته است. دولت ماکرون تنها ۱۰۰ میلیارد یورو برای تقویت اقتصاد فرانسه وعده داده است.
کاخ الیزه هنوز در رابطه با این گزارش اظهارنظر نکرده است.
این ارقام ماه اوت منتشر شد اما این هفته توسط نشریه پولیتس علنی شد و نشان داد که کاخ الیزه سال گذشته ۱۸ هزار و سه پوند برای گیاهان، ۱۸ هزار پوند برای ارکیده، ۲۸ هزار و ۸۳۷ پوند برای شاخ و برگ و ۳۶۰ هزار و ۴۷۲ پوند برای بریدن گل ها به منظور ساخت دست گل هزینه کرده است.   
براساس این گزارش، ماکرون در دوره تصدی خودش یک "هزینه غیر ضروری" بر جای گذاشته است. این ولخرجی برای تهیه گل در زمانی انجام شد که کاخ الیزه برای بازدید عموم تعطیل بود و بابت محدودیتهای کرونایی پذیرای تعداد اندکی بود.
فرانسوی های ناراضی در فضای مجازی این بودجه را "شرم آور" توصیف کرده و خشم خودشان را ابراز کردند. یکی از کاربران در توییتر نوشت: از ما میخواهند پولمان را نگه داریم، از ما مالیات بیشتری میگیرند و او خوش میگذراند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی