صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

حضور نظامی آمریکا در عراق به تهدیدی برای غیرنظامیان تبدیل شده است

کد خبر 82479 1399-10-22 14:37
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک تحلیلگر مسائل سیاسی عراق با بیان اینکه حضور نظامی آمریکایی ها در این کشور به تهدیدی برای غیرنظامیان تبدیل شده است، گفت: برخی طرف های داخلی برای ابقای نظامیان آمریکا در عراق تلاش می‌کنند.
حضور نظامی آمریکا در عراق به تهدیدی برای غیرنظامیان تبدیل شده است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المعلومه، «صباح الطائی» تحلیلگر سیاسی عراق امروز دوشنبه سخنانی را در خصوص تداوم حضور نظامیان ایالات متحده آمریکا در خاک این کشور مطرح کرد.
بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: متأسفانه حضور نظامی ایالات متحده آمریکا در خاک عراق همچنان ادامه دارد و به نظر می‌رسد که کاهش تعدادی از نظامیان آمریکایی تنها برای ساکت کردن صدای منتقدان بوده است.
این تحلیلگر مسائل سیاسی همچنین عنوان کرد: آنچه که امروز شاهد آن هستیم، این است که مصوبه پارلمان مبنی بر لزوم اخراج نیروهای آمریکایی از خاک عراق اجرا نشده است. برخی طرف‌های داخلی در عراق برای ابقای نظامیان آمریکایی در کشور تلاش می‌کنند.
وی در ادامه اظهار داشت: ما معتقد هستیم که حضور بیگانگان و در رأس آنها ایالات متحده آمریکا در خاک عراق باید پایان یابد. علت این مسأله هم آن است که این حضور نظامی آنها به تهدیدی برای غیرنظامیان تبدیل شده است.
گفتنی است، نمایندگان پارلمان عراق سال گذشته پس از اقدام جنایتکارانه ایالات متحده آمریکا در ترور شهیدان «قاسم سلیمانی»، «ابو مهدی المهندس» و همرزمانِ همراهشان، طرح اخراج نظامیان آمریکایی را تصویب کردند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی