صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

کرونا خودروسازان را با کمبود تراشه مواجه کرد

کد خبر 82482 1399-10-22 14:47
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
کمبود تراشه در جهان به علت تعطیلی کارخانه‌های سازنده پس از شیوع ویروس کرونا، علاوه بر صنعت رایانه، خودروسازان را نیز متأثر کرده است.
کرونا خودروسازان را با کمبود تراشه مواجه کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، فورد و نیسان به همین علت مجبور شده‌اند مقدار تولید خودروی خود را کاهش دهند و امیدوارند با بازگشت صنعت تولید نیمه هادی به شرایط عادی بتوانند میزان ساخت خودروی خود را افزایش دهند.
فورد فعلاً میزان تولید خودروهای شاسی بلند را در کارخانه خود در لوئیس ویل کنتاکی کاهش داده و این امر بر روی تحویل سفارشات آن تا انتهای سال ۲۰۲۱ تأثیر منفی خواهد گذاشت. نیسان هم همین روند را در کارخانه اوپامای خود در ژاپن در پیش گرفته است.
پیش از این فولکس واگن در دسامبر گذشته اعلام کرده بود که تولید خودروهای خود را در چین، اروپا و آمریکای شمالی کاهش می‌دهد. فیات کرایسلر و تویوتا نیز با مشکلات مشابهی دست و پنجه نرم می‌کنند. جنرال موتورز هم اعلام کرده اگر مشکلات فعلی ادامه یابد، در آینده از میزان تولیدات خود می‌کاهد.
امروزه تولید اکثر خودروهای مدرن وابسته به نصب انواع تراشه‌ها برای فعال شدن سیستم‌های کمک راننده، سیستم‌های تفریحی و چند رسانه‌ای و غیره است و با افزایش تولید خودروهای خودران این نیاز تشدید می‌شود.

در صورتی که نیاز به خدمات کارشناسی خودرو ، تشخیص رنگ شدگی و آپشن خودرو نیاز دارید می توانید با کارشناسان کارن در تماس باشید .
برای دریافت مشاوره و مشاهده خدمات کارشناسی خودرو و تشخیص رنگ شدگی ، این صفحه را ملاحظه فرمایید .کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


تیتر های خواندنی