صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

ژانویه مرگبارترین ماه کرونایی در آمریکا

کد خبر 82507 1399-10-22 15:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مقامات آمریکایی اعلام کردند: با تداوم روند فعلی موارد ابتلا و فوتیهای کروناویروس ژانویه مرگبارترین ماه در مدت همه گیری بیماری کووید-19 خواهد بود.
ژانویه مرگبارترین ماه کرونایی در آمریکا


آمارهای جمع آوری شده در ایالات متحده حاکی از آن است که موارد جدید ابتلا، بستری و مرگ ناشی از بیماری کووید_19 روند افزایشی خود را دارد و به گفته رئیس دانشکده سلامت عمومی دانشگاه براون وضعیت موجود در کشور وخیم است.
وی گفت: میدانیم که چگونه میتوان روند شیوع بیماری را کند ساخت. لازم است استفاده از ماسک اجباری شود، مردم در خانه بمانند و از برگزاری تجمعات و دورهمیها خودداری کنند.
هرچند مقامات آمریکایی اظهار داشتند: بسیاری از مردم در تعطیلات سال نو میلادی خلاف این دستورالعملها رفتار کردند و با دوستان و اعضای خانواده در مهمانیها شرکت کردند. اکنون میتوان پیامد این رفتار را در افزایش آمار بستریهای بیمارستانی مشاهده کرد.
آمارهای دانشگاه جانز هاپکینز نشان میدهد در 10 روز نخست سال 2021 بیش از 27 هزار مورد فوت ناشی از بیماری کووید_19 در آمریکا گزارش شده است. در این شرایط میتوان پیش بینی کرد در ماه ژانویه نسبت به ماه های گذشته تعداد بیشتری بر اثر ابتلا به این بیماری فوت خواهند کرد. در ماه دسامبر 77 هزار و 431 نفر بر اثر ابتلا به کووید_19 جان خود را از دست دادند که بالاترین آمار بوده است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تیتر های خواندنی