صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

ترامپ بیشتر ناراحت بی‌کلاسی حمله کنندگان به کنگره بود تا نقض قانون!

کد خبر 82524 1399-10-22 16:02
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
ترامپ در جریان حمله مرگبار حامیانش به ساختمان کنگره آمریکا و آشوبی که به دنبال آن رخ داد، بجای آنکه بر چگونگی پایان دادن به این بی‌نظمی تمرکز کند، از بی‌کلاسی و سطح پایینی این افراد ناراضی و دلخور بوده است.
ترامپ بیشتر ناراحت بی‌کلاسی حمله کنندگان به کنگره بود تا نقض قانون!


روزنامه ایندیپندنت در گزارشی می نویسد: حامیان و وفاداران تندروی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پروتکل های امنیتی را نقض کرده و با ورود به ساختمان کنگره هنگام نشست برای تایید پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری با پلیس درگیر شدند؛ درگیری هایی که به زخمی شدن دست کم ۱۴ تن و کشته شدن دو افسر پلیس منجر شد.
 آنچه رخ داد در تاریخ آمریکا بی سابقه بود: راست گرایان تندرو با لباس هایی عجیب و غریب و در دست داشتن پرچم های کنفدراسیون به تروریست های داخلی تبدیل شده و صدها مرد و زن به دفاتر قانونگذاران یورش بردند. برخی هم به سنا رفته و ادعاهای بی ربط ترامپ را درباره تقلب انتخابات ۲۰۲۰ تکرار کردند.
اما ترامپ اصلا به روی خودش نیاورد که چه اتفاقی در کنگره افتاده چون به نوشته مجله نیویورک، علت این بی اعتنایی این بود که حامیان ترامپ از "طبقه سطح پایین" بودند. یکی از منابع کاخ سفید به این مجله گفت: او مسائل مربوط به افراد طبقه سطح پایین را دوست ندارد!
سایر گزارش ها نشان می دهد که ترامپ بجای آنکه بر چگونگی پایان دادن به این بی نظمی تمرکز کند، از وضع و ظاهر حامیانش در زمان یورش به کنگره ناراضی بوده است.
واشنگتن پست از قول منابعی نوشت، ترامپ بیشتر از آنکه بابت اوضاع رخ داده در کنگره ناراحت باشد، از سطح پایین بودن افرادی که به کنگره یورش بردند، ناراحت بود. یکی از مشاوران نزدیک به رئیس جمهوری هم به این روزنامه گفت: ترامپ از این حملات "مبهوت" شده بود.
ترامپ همچنین خشمگین است که مایک پنس، معاونش از مداخله در جلسه تاییدیه آرای الکترال امتناع کرده است. این درحالیست که پنس در تمام این مدت نقش نمادین داشته و نمی تواند در چنین مواردی اقدام کند.
ترامپ در خلال درگیری ها و خشونت ها در کنگره ویدئویی را منتشر و در آن بار دیگر ادعاهای جعلی و نادرست خود درباره انتخابات را تکرار کرد. توئیتر هم به صورت موقت حساب کاربری او را روز چهارشنبه غیرفغال کرد و در نهایت روز جمعه برای همیشه بست.
یکسری از رسانه های اجتماعی دیگر هم از آن زمان حساب های کاربری ترامپ را حداقل برای دو هفته و به منظور جلوگیری از انتشار پست هایی از سوی او مسدود کرده اند؛ مارک زاکربرگ، مدیر فیسبوک می گوید که رئیس جمهوری آمریکا تا زمانی که انتقال منظم قدرت انجام شود، نمی تواند کنترل حساب کاربری اش را به دست بگیرد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی