صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

نماینده ابهر: به فائزه هاشمی توهین نکردم

کد خبر 82549 1399-10-22 16:31
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
نماینده مجلس یازدهم در خصوص توئیت خود در واکنش به سخنان فائزه هاشمی، گفت: ما نسبت به ناموس ایرانی غیرت داریم و جان خود را فدای ناموس ایرانی می‌کنیم.
نماینده ابهر: به فائزه هاشمی توهین نکردم


حسن شجاعی در خصوص توئیت خود (اینجا بخوانید) در واکنش به سخنان فائزه هاشمی، گفت: در این رابطه باید نکاتی را عرض کنم. اول اینکه، این خانم راه حاج قاسم سلیمانی و امثال حاج قاسم که راه مقاومت در برابر استکبار و تحجر دینی بوده را تقبیح کردند. از طرفی دیگر ایشان در واقع قاتل حاج قاسم سلیمانی را تحسین کرده اند.
وی ادامه داد: در سراسر جهان در رابطه با اینکه دوره ریاست جمهوری ترامپ مایه ی خسارت آمریکا و جهان بود، اجماع وجود دارد. اما ایشان در مقابل این اجماع که از طیف های مختلف سیاسی و اجتماعی هم شکل گرفته است، اقدامات ترامپ علیه ایران را تحسین می کنند. همه می دانند که ترامپ چه مشکلاتی برای مردم به وجود آورد. مردم در مضیقه قرار گرفتند و بیماران تحت تاثیر تحریم های ترامپ به سختی افتادند. اینکه راه ترامپ تحسین شود و انتخاب مجدد او به عنوان رئیس جمهور آمریکا، آرزو شود، این موضوع در واقع تقویت خسارت و ضربه به ملت ایران است.
نماینده مجلس یازدهم گفت: از طرفی زیر سوال رفتنِ راه شهید سلیمانی به این معنا است که اگر داعش می ماند، خوب بود. همه می دانند که یکی از اهداف داعش ملت و کشور ایران بود و اگر دست داعش به ایران می رسید همان اقداماتی که در سوریه و عراق انجام داد در ایران هم انجام می داد. داعش هر دو کشور را به ویرانه تبدیل کرد کشتار وسیعی راه انداخت و به نوامیس هر دو کشور تعرض کرد.
وی ادامه داد: هرکسی از نظر داعش کافر به حساب می آمد و به کنیزی گرفته می شد. داعش با زنان ادیان مختلف، تشیع و تسنن و ادیان دیگر، بازار کنیز فروشی راه می انداخت. صحبت من این است که اگر امثال حاج قاسم نبودند، به احتمال زیاد همین بازار در ایران به راه می افتاد و به بهانه اینکه ملت ایران شیعه هستند به نوامیس ما تعرض می کردند. لذا کسی که این را زیر سوال می برد و می گوید حاج قاسم و جهاد او فایده ای نداشت، حواسش نیست که اگر حاج قاسم ها نبودند امثال این خانم می توانستند در بازار برده فروشی به فروش برسند.
شجاعی اظهار داشت: ما نسبت به ناموس ایرانی غیرت داریم و جان خود را فدای ناموس ایرانی می کنیم. در این رابطه اختلافت سیاسی و فرهنگی هم تأثیری ندارد. همه زنان ایرانی ناموس ما هستند. اما باید متوجه باشیم که چه حرفی می زنیم و این حرف ها چه خسارتی را متوجه کشور و ملت می کند. در یک کلام صحبت های ایشان مسیر تجاوز دشمن را هموار می کند. اگر در مقابل چنین سخنانی نایستیم، ملت آسیب می بینند و ما در دفاع از ملت با کسی تعارف نداریم.
وی در خصوص اینکه آیا چنین واکنش هایی به سخنان فائزه هاشمی مخالفت با آزادی بیان نیست، گفت: در رابطه با اینکه آزادی بیان وجود دارد، حرفی نیست. اما هرکسی باید مسئولیت صحبت های خود را برعهده بگیرد. ایشان صحبت هایی کرده اند و باید مسئولیت آن را برعهده بگیرند. اگر بعد قضایی دارد قوه قضائیه رسیدگی می کند، اما در رابطه با ما هم آزادی بیان وجود دارد و من هم نظر خود را گفتم. حرف من این بود که اگر شما درست می گویید، پس راه امثال حاج قاسم درست نبوده است و اگر امثال حاج قاسم نبودند ما باید منتظر راه اندازی بازارهای برده فروشی در ایران توسط داعش بودیم. لذا ما به کسی توهین نکردیم. گفتیم اگر حاج قاسم ها نبودند زنان و دختران این سرزمین امنیت نداشتند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی