صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

پلیس فدرال امریکا برای «شکار تسخیرکنندگان کنگره» دست به دامن فعالان اینترنتی شد

کد خبر 82596 1399-10-22 18:06
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) اعلام کرد که برای شکار آن دسته از حامیان تندروی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور که هفته گذشته وارد ساختمان کنگره شدند از کاربران اینترنت کمک می‌گیرد.
پلیس فدرال امریکا برای «شکار تسخیرکنندگان کنگره» دست به دامن فعالان اینترنتی شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورو نیوز، اف بی آی اعلام کرد که برای شکار آن دسته از حامیان تندروی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور که هفته گذشته وارد ساختمان کنگره شدند از کاربران اینترنت کمک می‌گیرد.
بسیاری از این حامیان افراطی دونالد ترامپ تصاویری از ورود غیرقانونی خود را به ساختمان کنگره با افتخار ثبت و ضبط کرده، روی شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کردند و حالا تمامی این مدارک علیه آنها به‌کار گرفته می‌شود.
شماری از مهاجمان طی روزهای گذشته به‌ کمک تصاویری که از آنها روی اینترنت منتشر شده بود شناسایی و دستگیر شدند و در آمریکا اینترنت لبریز از کارآگاهان تازه‌نفسی شده که آماده‌اند هر گوشه و کناری را در پی اسناد و شواهدی از حمله کنندگان به کنگره جستجو کنند. تعدادی از حساب‌های توییتری کار شناسایی مهاجمان را آغاز کرده‌اند.
همچنین در اینستاگرام صفحه‌ای با نام «ترویست‌های خانگی» باز شده که عکس‌ها و ویدئوهایی را که ممکن است به دستگیری مهاجمان کمک کند منتشر می‌کند و ظرف همین مدت بیش از ۱۰۰ هزار نفر فالوور پیدا کرده است.
اما از همه مهمتر فعالیت «وبسایت رِدیت» است که اعضایش تا کنون بیش از ۱۲ گیگابایت عکس و ویدئو از حمله به ساختمان کنگره تهیه و بارگذاری کرده‌اند.
درخواست همکاری اف‌بی‌ای و پلیس واشنگتن از کاربران اینترنت در این راستا سبب شده که آنها با اطمینان خاطر بیشتری به‌جستجوی حامیان متخلف دونالد ترامپ بپردازند. پلیس واشنگتن دفترچه‌ای ۲۰ برگی شامل عکس افرادی تحت تعقیب در این رابطه را منتشر کرده است.
این همکاری‌ها بی‌نتیجه نبوده و برای مثال نشان داد که یکی از مهاجمان که پوست خز بر تن داشت و سپر پلیس را در دست گرفته بود پسر یک قاضی معروف نیویورکی است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی