صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

مسکو: جامعه جهانی می‌داند که ایران قربانی تسلیحات شیمیایی است

کد خبر 82626 1399-10-22 19:34
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین به دروغ‌پردازی وزیر خارجه آمریکا علیه ایران واکنش نشان داد و تصریح کرد: جامعه جهانی می‌داند که ایران قربانی تسلیحات شیمیایی است.
مسکو: جامعه جهانی می‌داند که ایران قربانی تسلیحات شیمیایی است

به گزارش خبرگزاری مهر، «میخاییل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در پیامی توییتری به دروغ‌پردازی وزیر خارجه آمریکا علیه ایران واکنش نشان داد.
نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در این خصوص نوشت: این موضوع برای من جدید است؛ من هم مانند سایر اعضای جامعه بین‌المللی معتقدم که ایران قربانی تسلیحات شیمیایی استفاده شده توسط صدام است. اگر این اطلاعات درست است؛ آمریکا چرا این اطلاعات را تا کنون پنهان کرده بود؟

این در حالیست که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا درحالیکه تا چند روز دیگر با پایان زمامداری ترامپ، سِمَتش را از دست خواهد داد؛ در پیامی توئیتری، موضعی خصمانه علیه ایران گرفت و این کشور را به نقض کنوانسیون منع تسلیحات شیمیایی متهم کرد!
وی در توئیت خود ادعا کرد: ایالات متحده اطلاعات مربوط به کاربرد تسلیحات شیمیایی از سوی ایران را از طبقه‌بندی خارج کرده است!

پمپئو در ادامه به گزارشی لینک داد که وزارت خارجه آمریکا تابستان گذشته درباره پایبندی کشورها به کنوانسیون منع تسلیحات شیمیایی منتشر کرده و در آن ایران را به ارسال تسلیحات شیمیایی به لیبی در دهه ۱۹۸۰ متهم کرده بود!
همچنین، در این گزارش، ایران به استفاده از تسلیحات شیمیایی در طول جنگ با عراق متهم شده است! این در حالی است که رزمندگان ایرانی در طول ۸ سال جنگ تحمیلی، بارها با تسلیحات شیمیایی که کشورهای غربی در اختیار بغداد گذاشته بودند، مورد حمله قرار گرفتند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی