صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

واکنش دیرهنگام ملانیا ترامپ به آشوب های آمریکا

کد خبر 82648 1399-10-22 21:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
همسر رئیس جمهور آمریکا در واکنشی دیرهنگام، بدون اشاره به نقش همسرش در تهییج هوادارانش برای حمله به کنگره، این حادثه را محکوم کرد و شایعات پیرامون خود را رد کرد.
واکنش دیرهنگام ملانیا ترامپ به آشوب های آمریکا


«ملانیا ترامپ» روز دوشنبه، ابتدا شایعات پیرامون خود و سپس حمله به کنگره را محکوم کرد.به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «سی اِن اِن»، ملانیا ترامپ در بیانیه ای، کشته شدن چهار تن از هواداران «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا حین حمله به کنگره و سپس کشته شدن دو مأمور پلیس در این حادثه را تسلیت گفت.
همسر ترامپ در ادامه نوشت: «از دید من شرم آور است که این حادثه غم انگیز با شایعه های زننده، حملات شخصی غیرموجه و اتهام زنی های غلط و گمراه کننده علیه من همراه شد، آن هم از سوی افرادی که قصد دارند خود را موجه و دارای برنامه نشان دهند».
ملانیا ترامپ افزود: «این بار مسئله فقط درباره التیام بخشیدن به کشور و شهروندان آن است. نباید از آن برای مقاصد شخصی استفاده شود».
او در محکومیت حمله به کنگره نوشت: «در این باره اشتباه نکنید، من کاملاً خشونتی که در کنگره ملت ما رخ داد محکوم می کنم. خشونت هرگز قابل پذیرش نیست».
همسر ترامپ بدون اشاره به نقش اظهارات تحریک آمیز همسرش در وقوع این حادثه افزود: «مشاهده بسیاری از مردم که شور و شوق مشارکت در انتخابات را پیدا کردند، الهام بخش است اما نباید اجازه دهیم این شور و شوق به خشونت تبدیل شود».
ملانیا ترامپ در حالی این بیانیه را نوشته که «استفانی گریشام» مشاور قدیمی و تنظیم کننده متون سخنرانی او، روز پنجشنبه با صدور بیانیه ای استعفای خود را اعلام کرده است.
روز چهارشنبه در حالی که جلسه مشترک کنگره آمریکا به ریاست «مایک پنس» معاون رئیس جمهور و رئیس سنای این کشور برای تأیید نهایی پیروزی «جو بایدن» در انتخابات ریاست جمهوری، عده ای از هواداران ترامپ به داخل آن یورش بردند. در جریان این حملات ۵ نفر شامل یک افسر پلیس کشته و ده ها نفر هم زخمی شدند.
طی چند روز گذشته بیش از دویست نفر از اعضای کنگره آمریکا خواستار برکناری یا استعفای ترامپ شده اند. در همین راستا مجلس نمایندگان آمریکا بامداد امروز (دوشنبه) استیضاح رئیس جمهور آمریکا را کلید زدند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی