صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / راه و مسکن

برنامه‌ ریزی برای حمایت از رانندگان جاده متضرر از کرونا

کد خبر 1083 1399-01-20 00:36
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از تدوین پنج برنامه حمایت از رانندگان بخش حمل و نقل جاده‌ای مسافری متضرر از کرونا خبر داد.
برنامه‌ ریزی برای حمایت از رانندگان جاده متضرر از کرونا


محمد تیموری با اشاره به حضور ۶۰۰ هزار راننده دارای کارت هوشمند در بخش مسافری بین شهری در کشور افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا، این رانندگان بخاطر کاهش مسافرت‌ها متضرر شدند و به همین دلیل سازمان راهداری با همکاری سایر بخش‌ها تلاش کرد با طراحی ۵ برنامه، بخشی از مشکلات این قشر را جبران کند.
وی افزود: در نخستین اقدام، با همکاری شبکه بانکی و با ابلاغ بانک مرکزی، وام‌های بخش حمل و نقل مسافری به مدت سه ماه معوق و مصوبه مربوط توسط بانک مرکزی به شبکه بانکی کشور ابلاغ شد.
به گفته معاون توسعه مدیریت سازمان راهداری، همچنین با الکترونیکی کردن خدمات مربوط به کارت هوشمند حمل و نقل و اسناد حمل، هزینه‌های این بخش به سمت صفر شدن رفت و از این جهت نیز کمک زیادی به رانندگان شد.
وی همچنین توسعه خدمات بیمه‌ای و بهره مندی رانندگان بیکار شده از بیمه بیکاری با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پرداخت تسهیلات یک تا دو میلیون تومانی به رانندگان بخش مینی بوس‌های بین شهری و همچنین توزیع بسته‌های بهداشتی و اقلام مبارزه با شیوع کرونا در پایانه‌ها و مراکز توزیع مسافر و بار را از دیگر برنامه‌های سازمان راهداری برای حمایت از رانندگان بخش حمل و نقل مسافری دانست.
تیموری همچنین درخصوص مهمترین برنامه‌های سازمان راهداری در سالجاری گفت: تامین امنیت و ایمنی در سطح ۲۱۷ هزار کیلومتر از جاده‌های اصلی و فرعی و روستایی مهمترین اولویت کاری ما در سال ۹۹ است و به همین منظور، ۱۲ هزار راهدار و ۹ هزار دستگاه انواع تجهیزات راهداری آماده خدمت به مسافران بخصوص بعد از پایان شیوع کرونا خواهند بود.
وی تصریح کرد: همچنین امسال حداقل دو هزار دوربین ثبت تخلفات رانندگی به دوربین‌های نظارتی سازمان راهداری افزوده می‌شود تا ضریب ایمنی سطح جاده‌های کشور ارتقا یابد.
به گفته معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری، بهسازی راه‌های سیلزده در استان‌های سیل خیز بخصوص کرمان، سیستان و بلوچستان و همچنین لرستان از دیگر اقدامات این سازمان در سالجاری خواهد بود.
تیموری افزود: خوشبختانه پس از وقوع سیل، به فاصله کوتاهی راه‌های موقت در مناطق سیلزده ایجاد شد، اما برای ایجاد زیرساخت‌های اساسی این مناطق برنامه ریزی شده است و در ماه‌های آینده زیرساخت‌های حمل و نقلی در این مناطق از جمله پل‌های مورد نیاز به صورت اساسی ایجاد خواهد شد.
وی درخصوص نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و بخصوص بخش حمل و نقل بار که جزو برنامه‌های سال جاری سازمان راهداری است نیز گفت: تلاش می‌کنیم با استفاده از ظرفیت‌های قانونی و بخصوص بند ب ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید برای نوسازی ناوگان کامیون ی و مسافری کشور اقدام کنیم ضمن اینکه بخشی از تجهیزات و ماشین آلات راهداری نیز باید نوسازی شوند.
 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / راه و مسکن