صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / کشاورزی

تغییر برنامه درسی هنرستانی‌ها برای ورود به عرصه کشاورزی

کد خبر 86929 1399-11-05 00:08
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر آموزش‌وپرورش در نشست مشترک شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش با وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: نظام تعلیم و تربیت باید به طور موثری در خدمت اهداف توسعه ای کشور قرار گیرد.
تغییر برنامه درسی هنرستانی‌ها برای ورود به عرصه کشاورزی


 عصر امروز محسن حاجی میرزایی در نشست مشترک شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش با وزیر جهاد کشاورزی که در دفتر وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، با اظهار امیدواری از اینکه نشست مشترک امروز باعث توسعه همکاری های بیشتر ۲وزارتخانه شود، اظهار کرد: آسیب شناسی توسعه در ایران نشان می دهد که مسائل مختلفی در کشور داریم و در طی دهه ها گذشته این چالش ها حل نشده و همواره ما را با مشکل مواجه کرده است.
وی با بیان اینکه تحقق اهداف توسعه متاثر از جریان یادگیری است، عنوان کرد: برای داشتن افراد با کیفیت و نهادهای کارامد باید این جریان را اصلاح کنیم که در این راستا سهم یادگیری قابل بررسی است.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه  ۷۰درصد کشاورزان افرادی هستند که یا از نعمت سواد بی بهره اند و یا سواد محدودی دارند، اظهار کرد:  این موضوع نشان می دهد نظام تعلیم و تربیت ایران باید به طور موثری در خدمت اهداف توسعه ای کشور  قرار گیرد.
حاجی میرزایی با اشاره به اینکه یکی از کاستی های توسعه، نبود ترکیب هم افزا است، افزود: برای دستیابی به یک هم افزایی نیارمند همکاری های مشترک هستیم. 
وی با تاکید براینکه باید ریل حرکت را تغییر دهیم، اظهار کرد: حضور وزیر جهاد کشاورزی نقطه عطفی برای شکل گیری یک نگرش و رویکرد جدید است؛ آموزش و پرورش ۱۲سال انسان ها را در اختیار دارد و این افراد بیش از ۱۲هزار ساعت در اختیار نظام آموزشی کشور هستند تا برای آینده و ورود به جامعه آماده شوند.
 وزیر آموزش و پرورش گفت: در برنامه درسی، تولید بسته های یادگیری و نظام آموزشی هنرستان ها می توانیم تغییراتی را ایجاد کنیم تا بخش های مختلف کشاورزی بتوانند نیروهای مورد نیاز خود را از طریق هنرستان ها بگیرند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / کشاورزی


تیتر های خواندنی