صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

گروه عراقی «ألویة الوعد الحق» مسئولیت حمله به ریاض را برعهده گرفت

کد خبر 86962 1399-11-05 08:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
یکی از گروه‌های مقاومت عراق اعلام کرد که حمله شنبه به پایتخت عربستان سعودی کار این گروه بوده و در انتقام خون شهدای انفجارهای تروریستی بغداد بوده است.
گروه عراقی «ألویة الوعد الحق» مسئولیت حمله به ریاض را برعهده گرفت


گروه موسوم به «الویة الوعد الحق» عراق بامداد یکشنبه در بیانیه ای رسماً مسئولیت عملیات دیروز شنبه در شهر «ریاض»، پایتخت عربستان سعودی را برعهده گرفت.
ائتلاف متجاوز به یمن به رهبری عربستان سعودی ظهر دیروز شنبه (به وقت تهران) مدعی شد که یک هدف متخاصم را در آسمان شهر ریاض رهگیری و منهدم کرده است. این ائتلاف به نوع حمله (پهپادی یا موشکی) اشاره ای نکرده ولی انصارالله یمن را متهم به انجام این حمله کرده است.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن در واکنش به این ادعا، آن را شدیداً رد کرد و گفت: «نیروهای مسلح یمن طی ۲۴ گذشته هیچگونه عملیات هجومی علیه متجاوزان نداشته اند»
گروه مقاومت اسلامی ألویة الوعد الحق (تیپ های وعده حق) در کانال تلگرامی خود با انتشار بیانیه ای نوشت: «پس از زیاده خواهی و اصرار اعراب خلیج [فارس] بر جنایت در حق ملت های منطقه و ادامه حمایت های آن ها از باندهای تبهکار داعش و گروهک های تکفیری که دستانشان به خون بی گناهان آغشته شده، ما فرزندان شبه جزیره عرب به وعده خود عمل کرده و پهپادهای رعب و وحشت را به پادشاهی آل سعود فرستادیم و دژهای آن ها در قصر الیمامه و اهداف دیگر را در ریاض هدف قرار دادیم».قصر یمامه محل اقامت پادشاه و ولی عهد عربستان سعودی است.
این گروه مقاومت عراقی در ادامه تأکید کرد که عملیات پهپادی دیروز علیه عربستان سعودی آغازی است برای کشاندن معادله بازدارنده به داخل «شیخکده» عربستان سعودی.
این گروه تأکید کرد که این عملیات تلافی جویانه و در انتقام خون شهدای انفجارهای اخیر عراق بوده است و در صورت تکرار این گونه حملات تروریستی از سوی بن سلمان و بن زاید، ولی عهدهای سعودی و ابوظبی، حملات بعدی به «لانه های شر» در دبی کشانده خواهد شد.
در جریان انفجارهای تروریستی شهر بغداد که دو تن از اتباع سعودی با منفجر کردن کمربند انفجاری خود در بین بازاریان میدان «السیران» این کشور، ۳۲ غیر نظامی شهید و بیش از ۱۲۰ نفر نیز زخمی شدند.
گروه کتائب حزب الله عراق بعد از مشخص شدن هویت و ملیت تروریست ها رسماً، عربستان سعودی و شخص بن سلمان را به انتقام تهدید کرده بود.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید