صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

موضع تونس در حمایت از مسأله فلسطین ثابت است

کد خبر 86966 1399-11-05 08:42
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر خارجه تونس در جریان گفتگوی تلفنی با وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین، گفت: موضع تونس در حمایت از مسأله فلسطین ثابت است.
موضع تونس در حمایت از مسأله فلسطین ثابت است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، «عثمان جرندی» وزیر خارجه تونس به صورت تلفنی با «ریاض المالکی» وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین گفتگو کرد. دو طرف در این تماس تلفنی در خصوص آخرین تحولات فسطین رایزنی کردند.
بر اساس این گزارش، وزیر خارجه تونس در جریان تماس تلفنی مذکور تاکید کرد که موضع کشورش در قبال حمایت از ملت و آرمان عادلانه فلسطین ثابت است و تونس همیشه برای کمک به ملت فلسطین آمادگی دارد.
طرف های تونسی و فلسطینی همچنین در مورد تلاش‌های اردن و مصر برای برگزاری نشست وزرای خارجه کشورهای عربی در مقر اتحادیه عرب به منظور تقویت حمایت‌های کشورهای عربی از مسأله فلسطین گفتگو کردند.
پیشتر نیز «قیس سعید» رئیس جمهور تونس در سخنانی تأکید کرده بود: ما از حقوق ملت فلسطین حمایت می‌کنیم و مطمئن هستیم که ملت فلسطین روزی حقوق مشروع و پایمال شده خود را بازپس خواهد گرفت.
وی گفته بود: تا زمانی که انسان‌های آزاده در نقاط مختلف جهان حضور دارند، قطعاً حق و حقوق مشروع و سلب شده فلسطینیان تضییع نخواهد شد. ما همواره تلاش کرده‌ایم تا حمایت‌هایمان از فلسطین محدود به اتخاذ مواضع شفاهی و یا صدور بیانیه‌های محکومیت نباشد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی