صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

حمله به نیروهای حشد شعبی با حمایت مستقیم آمریکا صورت گرفت

کد خبر 86968 1399-11-05 08:44
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک منبع امنیتی عراقی از حمایت مستقیم نظامیان آمریکایی از حمله تروریستی شمال استان صلاح الدین خبر داد.
حمله به نیروهای حشد شعبی با حمایت مستقیم آمریکا صورت گرفت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد نیوز، یک منبع امنیتی اعلام کرد که حمله تروریستی صورت گرفته به تیپ ۲۲ نیروهای حشد شعبی عراق با حمایت نظامیان آمریکایی صورت گرفته است.
وی افزود: این حمله که در شمال استان صلاح الدین انجام شده، با حمایت و برنامه ریزی مستقیم نظامیان آمریکایی انجام شده است.
این منبع تاکید کرد: دوربین های حرارتی متعلق به نیروهای حشد شعبی جنگنده های اشغالگران آمریکایی را در زمان فرود در بلندی های حمرین طی روزهای گذشته رصد کرده است.
وی گفت: به نظر می رسد که اشغالگران آمریکایی از این طریق، تسلیحات و تجهیزات نظامی برای حمایت از گروه های تروریستی منتقل کرده اند. این منبع بیان کرد: داعش در جریان این حمله از سلاح های سنگین و مختلف استفاده کرده است.
شب گذشته، منابع خبری گزارش دادند که شماری از نیروهای حشد شعبی عراق در درگیری با داعش در صلاح الدین به شهادت رسیدند. سازمان حشد شعبی عراق از درگیری شدید نیروهای این سازمان با عناصر تروریستی داعش در صلاح الدین خبر داد.
بر اساس این گزارش، تیپ ۲۲ حشد شعبی توانست در عملیاتی که بمنظور مقابله با حمله شبانه داعش در استان صلاح الدین انجام شد، تروریست‌ها را به محاصره درآورد. درجریان این درگیری‌های شدید که در منطقه «العیث» رخ داد ۱۰ تن از رزمندگان حشد شعبی به شهادت رسیدند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید