صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

دولت بایدن برای تنش با روسیه پیش قدم شد

کد خبر 86999 1399-11-05 09:54
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دولت جدید آمریکا در آغاز دوره زمامداری خود، با متهم کردن روسیه به خشونت و سرکوب، به مداخله در امور داخلی این کشور روی آورد.
دولت بایدن برای تنش با روسیه پیش قدم شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دولت جو بایدن دموکرات که چند روزی است زمام امور در کاخ سفید را به دست گرفته، در نخستین اقدامات مداخله جویانه خود در سطح جهانی، روسیه را به سرکوب معترضان متهم کرد.
در همین راستا، «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، خواستار آزادی «آلکسی ناوالنی» از چهره های مخالف دولت مسکو شد.
او با توجه به اعتراضات طرفداران ناوالنی در شهرهای مختلف روسیه، مدعی شد که دولت مسکو همواره با استفاده از تاکتیک های خشن به دنبال سرکوب آزادی بیان و جامعه مدنی بوده است.
این در حالی است که دیروز نیز سفارت آمریکا در مسکو، در اقدامی تحریک آمیز، اطلاعاتی را درباره محل های برگزاری تظاهرات های ضد دولتی روسیه منتشر کرد که واکنش شدید طرف مقابل را در پی داشت.
ناوالنی که تحت مجازات تعلیقی است، یکشنبه هفته گذشته در فرودگاه «شرمتیوو» مسکو بازداشت شد. وی از دسامبر ۲۰۲۰ به دلیل نقض مکرر مقرارت آزادی مشروط، تحت تعقیب پلیس فدرال روسیه بوده است.
پیشتر، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه گفته بود واکنش کشورهای غربی به خبر بازداشت ناوالنی، بیشتر از بابت انحراف افکار عمومی از بحرانی است که لیبرالیسم با آن دست و پنجه نرم می‌کند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید