صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

ممکن است زمان برگزاری انتخابات پارلمانی عراق مجددا به تعویق بیفتد

کد خبر 87000 1399-11-05 09:55
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک نماینده پارلمان عراق در سخنانی از احتمال تعویق مجدد زمان برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در این کشور خبر داد.
ممکن است زمان برگزاری انتخابات پارلمانی عراق مجددا به تعویق بیفتد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المعلومه، «مختار الموسوی» نماینده پارلمان عراق سخنانی را در خصوص زمان برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در این کشور مطرح کرد و گفت: احتمال تعویق مجدد زمان برگزاری انتخابات وجود دارد.
بر اساس این گزارش، وی افزود: کمیساریای عالی انتخابات عراق پیشتر یک مرتبه زمان برگزاری انتخابات پارلمانی را به تعویق انداخت. اکنون نیز شواهد نشان می دهد که ممکن است زمان برگزاری انتخابات برخلاف برنامه ریزی اعلام شده توسط کمیساریای عالی، بار دیگر به تعویق بیفتد.
پیشتر اعضای کابینه عراق موعد جدید انتخابات پارلمانی این کشور را مشخص کرده بودند. یک منبع عراقی اعلام کرد: کابینه عراق دهم اکتبر آینده را موعد برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور اعلام کرده است.
بر این اساس، اعلام موعد جدید انتخابات پارلمانی عراق در جریان نشست کابینه به ریاست مصطفی الکاظمی، نخست وزیر این کشور و پس از پیشنهاد تعویق انتخابات از سوی کمیساریای عالی انتخابات صورت گرفت.
در واکنش به این اقدام کابینه عراق، «ولید ابراهیم» کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی عراق گفته بود: تعویق زمان برگزاری انتخابات پارلمانی عراق باعث شد تا دیگر موضوع زودهنگام بودن انتخابات معنا و مفهوم خاصی نداشته باشد. زودهنگام بودن انتخابات، مفهوم خود را از دست داده است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی