صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / بازار و تجارت

گران فروشی مرغ‌ های بسته بندی با وزن‌های گمراه کننده

کد خبر 87027 1399-11-05 10:33
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران با اشاره به گران فروشی در مرغ‌های بسته بندی، از وزن‌های نا متعارف که تشخیص قیمت را سخت می‌کند، گفت.
گران فروشی مرغ‌ های بسته بندی با وزن‌های گمراه کننده


محمد علی اسفنانی اظهار کرد: شرکت هایی تحت عنوان بسته بندی کننده مرغ هستند که کار قطعه بندی را انجام می دهند و بخشی از این کار را قبول داریم که وقتی مرغ قطعه بندی می شود قیمت متفاوتی با مرغ کامل با ضایعات و پوست دارد.
وی ادامه داد: تفاوت قیمتی که توسط این افراد ایجاد می شود بسیار فراتر از چیزی است که باید باشد، یعنی مرغ با وزن ۱ کیلو و ۸۰۰ گرم با قیمت کیلویی ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومانی چیزی حدود ۳۶ هزار تومان می شود، ولی در بازار با قیمت بالای ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان فروخته می شود که نشان از گران فروشی است و بسته های ۸۰۰ گرمی را هم بین ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان به فروش می رسانند و این کار تخلف است.
اسفنانی بیان کرد: با هر معیاری که حساب کرد قیمت ها نباید این گونه باشد، از لحاظ قانونی تکلیف سازمان حمایت است که دقیقا محاسبه کند که قیمت مرغ قطعه بندی شده و هزینه بسته بندی چقدر است.
مدیر کل تعزیرات حکومتی شهر تهران افزود: نکته دیگری که وجود دارد این است که مبنای ۹۰۰ گرم درست نیست، چون از زمانی که ما به یاد داریم کیلوگرم مبنای وزن بوده است و باید به صورت یک کیلوگرمی، دو کیلوگرمی و یا نیم کیلوگرمی بسته بندی کنند تا محاسبه قیمت به راحتی انجام شود.
وی گفت: به اعتقاد بنده کاهش وزن به ۹۰۰ و ۴۵۰ گرم و امثال این ها باعث می شود تعیین قیمت برای مشتری به سختی انجام شود و همین اتفاق باعث می شود تا خریدار زیاد پیگیر محاسبه قیمت نشود و از قیمت بالاتری که وجود دارد، گذشت کند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بازار و تجارت