صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

ساعت مچی بایدن جنجالی شد

کد خبر 87054 1399-11-05 11:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
پس از آن که معلوم شد رئیس‌جمهور جدید برای مراسم تحلیف خود، ساعت رولکس هفت هزار دلاری به دست داشته، در فضای مجازی درباره این موضوع، جنجالی به راه افتاده است.
ساعت مچی بایدن جنجالی شد


ایندیپندنت گزارش داد، بایدن روز چهارشنبه در اولین روز کاری خود در کاخ سفید، ساعت استیل ضدزنگ رولکس مدل «دیت جاست» با صفحه آبی به دست بسته بود. به گزارش نیویورک تایمز، او با انتخاب این ساعت، رویه متفاوتی از روسای جمهور پیشین نظیر بیل کلینتون، جورج بوش و باراک اوباما در پیش گرفته است که از ساعت های ارزان تری استفاده می کردند.
کاربران توییتر در دفاع از سلیقه بایدن در انتخاب ساعت جبهه گرفته و لحن این روزنامه را در گزارش کردن این موضوع نیز به تمسخر گرفتند. کاربری نوشت: «عاشق نیویورک تایمزم: ترامپ علیه دولت خودش شورشی خشونت بار و مرگبار به راه انداخت، اما بایدن ساعت رولکس به دست کرد. سروته یک کرباس.»
کاربر دیگری نوشت: «تعجبی ندارد که جو بایدن وسعش به ساعت رولکس می رسد. ۵۰ سال در سمت های دولتی پردرآمد مشغول به کار بوده است. اگر در این برهه از زندگی هم نتواند یک ساعت خوب دستش کند، معلوم می شود نتوانسته درآمدش را به خوبی مدیریت کند.»
دیگری توییت کرد: «با شناختی که از بایدن دارم احتمال می دهم آن ساعت رولکس داستان غمباری داشته باشد که بتواند برنده جایزه ادبی و هنری شود. اما بایدن داستانش را نمی گوید، چون از آن دسته آدم هایی است که به نظرش خودبزرگ بینی، گستاخی است.»
یک کاربر دیگررنیز نوشت: «در تمام ۴۴ سال گذشته، جو بایدن به عنوان سناتور و معاون رئیس جمهور، جزو فقیرترین سیاستمداران بوده است. وقتی در سن ۷۴ سالگی از کار سیاسی کناره گرفت، می توانست به کسب وکار بپردازد و پول دربیاورد، اما بازگشت. من که از این خادم مادام العمر ملت به خاطر داشتن رولکس و پلوتون گله ای ندارم. شرمنده»
williamrharvey@ نیز نوشت: «اوباما: کت وشلوار کرم رنگ و سس خردل دیجون. ترامپ: خیانت و تروریسم. بایدن: ساعت رولکس و دوچرخه پلوتون. #سر_و_ته_یک_کرباس.»
کلینتون در دوران ریاست جمهوری خود ساعت دیجیتالی پلاستیکی تایمکس آیرون من به دست می کرد و ساعت جورج بوش تایمکس ایندیگلو بود. اوباما هم ساعت هایی با قیمت متوسط از شرکت های آمریکایی نظیر شینولا و جورج گری انتخاب می کرد.
جان اف کندی، صاحب یکی از معروف ترین ساعت های مچی بود که تقریبا هرگز آن را به دست نکرد. این ساعت رولکس «دی دیتی» بود که بنا بر گزارش ها، مریلین مونرو آن را در روز تولد کندی به وی هدیه داده بود و روی آن پیام «جک، مثل همیشه با عشق از طرف مریلین، ۲۹ مه ۱۹۶۲» حک شده بود.
لیندون جانسون در دفتر کارش رولکس «دی دیت» طلا به دست می کرد و همین باعث شد این ساعت به نام «مدل رئیس جمهوری» معروف شود. دونالد ترامپ هم از ساعت های طلای پتِک فیلیپ، واشرون کنستانتین و رولکس استفاده می کرد.
مجموعه ساعت های مچی بایدن نیز شامل دو ساعت اومگا اسپیدمستر مون واچ پروفشنال و اومگا سی مستر دایور ۳۰۰ ام است که ارزش هر دو بین پنج تا هفت هزار دلار برآورد می شود.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید