صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

بودجه رویایی بسته نشده است/ دستگاه قصا در حال بررسی اتهامات دو شهردار

کد خبر 87067 1399-11-05 11:51
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
شهردار تهران با اشاره به اینکه بودجه سال۱۴۰۰ نسبت به سالجاری تنها ۶ هزار میلیارد تفاوت دارد، تحقق آن را رویایی ندانست.
بودجه رویایی بسته نشده است/ دستگاه قصا در حال بررسی اتهامات دو شهردار

به گزارش خبرنگار مهر، پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه حضور امروز در صحن شورای شهر با اشاره به رقم ۳۶ هزار میلیاردی بخش اصلی بودجه سال آینده گفت: امسال اولین سالی است که تبصره‌ها به منظور ایجاد شفافیت در لایحه آمده و این مساله به شفافیت بودجه نیز کمک می‌کند که رقم آن ۱۱ هزار میلیارد برآورد شده است.
وی با اشاره به اینکه بودجه سال ۱۴۰۰ دو سطحی است افزود: اگر سطح دوم به تصویب برسد ۳۲پ روژه اولویت دار که نیازمند اعتبارات ویژه‌ای هستند همچون محور قطار تهران و تبریز، دره اوین، خلازیل و هرندی که نگاه بودجه اجتماعی دارد محقق شود.
وی افزود: در این بودجه اعتباراتی برای توسعه محلی دیده شده و با توجه به ادامه شرایط کرونایی به معیشت شهروندان نیز با نگاه اجتماعی حاکم بر آن توجه می‌شود.
شهردار تهران در خصوص میزان بدهی‌های شهرداری نیز گفت: بدهی‌های ما حالت ایستا ندارد و بخشی از آن پرداخت می‌شود و عمده آن مربوط به بدهی بانکی است که وقتی مدت آن می‌گذرد بهره بالای ۳۰ درصد به آن می‌خورد و به نفع شهرداری است که این میزان بدهی پایین نگه داشته شود و تلاش می‌کنیم بدهی‌هایمان را تراز نگه داریم.
حناچی درباره بدهی به پیمانکاران نیز توضیح داد: رقم این بدهی قابل توجه نیست و مبالغ خرد آن پرداخت شده است.
وی افزود: عمدتاً پیمانکاری درشت باقی مانده است.
شهردار تهران در خصوص بودجه حمل و نقلی نیز گفت: موضوع حمل و نقل با این اعتبارات حل نمی‌شود و نمی‌توان کار بزرگی انجام داد ضمن اینکه حمل و نقل در پایتخت موضوع حاکمیتی است و دولت نمی‌توان از زیر بار این مسئولیت شانه خالی کند.
وی در خصوص پیش بینی بخشی از بودجه برای افشای فساد نیز توضیح داد: قانون سوت اگر در شورا به تصویب برسد، بخشی از بودجه شهرداری به کسانی تعلق می‌گیرد که اسناد فساد را افشا کنند البته سال پیش هم سه ردیف بودجه پیش بینی شده بود. حناچی درباره انتقادات اعضای شورا به رویایی بودن بودجه سال آینده و عدم تحقق بودجه نیز گفت: معمولاً در ماه‌های آخر سال وضعیت تأمین اعتبارات بهتر است، و تا الان بالای ۷۰ درصد بودجه تحقق یافته و تحقق بودجه سال آینده هم امکان پذیر است و بودجه ۳۶ هزار میلیاردی پایه‌اش همانی است که به شورا داده شده و نسبت به سال قبل ۶ هزار میلیارد تفاوت داشته است.
شهردار تهران در خصوص وضعیت اتهامات وارده دو شهردار مناطق نیز گفت: منتظر هستیم دستگاه قضا درباره این موضوع اطلاع رسانی کند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید