صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

برکناری «ابو علی البصری» خسارتی بزرگ برای نهادهای امنیتی است

کد خبر 87068 1399-11-05 11:52
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
کارشناس مسائل سیاسی عراق با اشاره به برکناری «ابو علی البصری» از شخصیت های برجسته دستگاه اطلاعات این کشور، گفت: برکناری چنین شخصیتی یک خسارت بزرگ برای نهادهای امنیتی و اطلاعاتی محسوب می شود.
برکناری «ابو علی البصری» خسارتی بزرگ برای نهادهای امنیتی است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المعلومه، «فلاح مشعل» کارشناس مسائل سیاسی عراق به اقدام «مصطفی الکاظمی» در برکناری «ابو علی البصری» از شخصیت های برجسته دستگاه اطلاعات واکنش نشان داد.
بر اساس این گزارش، وی ضمن انتقاد از برکناری ابوعلی البصری، تأکید کرد: برکناری البصری از فرماندهی نیروهای ویژه که کارآمدی بسیاری در مبارزه با تروریسم داشت، برای نهادهای امنیتی و اطلاعاتی یک خسارت است.
مشعل همچنین یادآور شد: البصری در زمینه مبارزه با گروه های تروریستی تجارب زیادی داشت. ضمن اینکه یک نیروی شجاع، با اخلاق، سالم و دقیق بود و مسائل سیاسی را از موضوعات امنیتی جدا می کرد.
گفتنی است، پس از حملات انتحاری پنجشنبه گذشته عراق که بر اثر آن، شمار زیادی در میدان الطیران در بغداد پایتخت این کشور کشته و زخمی شدند، تصمیماتی از سوی مصطفی الکاظمی اتخاذ شد و شماری از فرماندهان امنیتی برکنار شدند.
بنابراین، مصطفی الکاظمی تغییرات گسترده‌ای را در دستگاه‌های امنیتی عراق ایجاد کرد. تغییرات الکاظمی پس از نشست فوق العاده با فرماندهان امنیتی نظامی در مقر عملیات بغداد اعلام شد و انتقادات گسترده ای را به دنبال داشت.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی