صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

شهردار تهران به رای نمایندگان مردم تمکین کند

کد خبر 87070 1399-11-05 11:55
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
عضو شورای شهر تهران گفت: بیش از ۹۵ روز از تاریخ ابلاغ مصوبه نام گذاری معبری به نام مهندس بازرگان می‌گذرد و شهردار تهران از اجرای این مصوبه قانونی شورای اسلامی شهر تهران خودداری می‌کند.
شهردار تهران به رای نمایندگان مردم تمکین کند

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد حق شناس در دویست و شصت و ششمین جلسه شورا گفت: هفته‌ای که گذشت سالروز درگذشت مهندس مهدی بازرگان بود. کمیسیون نامگذاری شورای اسلامی شهر تهران در راستای پیشنهاد احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر که در چنین روزهایی پیشنهاد نامگذاری یکی از گذرهای تهران را به نام ایشان داد در یکی از نشست‌های تخصصی سال گذشته خود و با بررسی کارشناسانه و از منظر خدماتی که این شخصیت علمی، مذهبی و انقلابی در قامت مسئولیت بهینه سازی و تصفیه آب تهران در اوایل دهه ۳۰ به عمل آورده بود، خیابان موسوم به سازمان آب را در منطقه ۲ که فراوانی آن در تهران به ۱۳ مورد می‌رسید را به نام ایشان نام گذاری کرد.
وی ادامه داد: نهایتاً در جلسه مورخ ۲۶ مردادماه در صحن شورا به تصویب رسید و پس از اعتراض عجیب و غریب فرماندار تهران که گوشزد کرده بود که نام‌های انتخابی باید به شخصیت‌های شناخته شده علمی و فرهنگی و انقلابی اختصاص یابد به این دلیل با نام گذاری مهندس بازرگان و بانو اعظم طالقانی که از قضا شخصیت‌های علمی، مذهبی و انقلابی و شناخته شده این شهر و میهن بوده‌اند و سال‌ها رنج و تحمل زندان را در مبارزه با رژیم استبدادی پهلوی در کارنامه درخشان خود داشته‌اند، مخالفت کرد که موضوع با اصرار شورای شهر در هیئت حل اختلاف وزارت کشور مطرح شد.
حق شناس افزود: نهایتاً با توجه به نظرات کمیسیون حقوقی و فرهنگی شورا و اصرار عموم نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر تهران به شهردار تهران ابلاغ شد که از تاریخ ابلاغ اواخر مهر ماه که بیش از ۹۵ روز از تاریخ آن گذشته است؛ متأسفانه شهردار تهران بدون هیچ دلیل روشنی از اجرای این مصوبه قانونی شورای اسلامی شهر تهران خودداری کرد و به رأی نمایندگان مردم تهران تمکین نمی‌کند.
رئیس کمیسیون نامگذاری شورای اسلامی شهر تهران گفت: برای چند مین بار این رویه ناپسند و غیر قابل قبول را متذکر شده و اکیداً نسبت به این رویکرد اعتراض خود را اعلام می‌داریم، انتظار دارم در اسرع وقت این مصوبه شورای شهر به اجرا برسد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تیتر های خواندنی