صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

تظاهرات گسترده در روسیه علیه پوتین با بیش از ۲۵۰۰ نفر بازداشتی نخستین چالش جدی دولت بایدن با روسیه

کد خبر 87072 1399-11-05 12:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
در تظاهرات سراسری بی‌سابقه در روسیه برای آزادی ناوالنی و علیه پوتین، بیش از ۲۵۰۰ نفر بازداشت شدند.
تظاهرات گسترده در روسیه علیه پوتین با بیش از ۲۵۰۰ نفر بازداشتی نخستین چالش جدی دولت بایدن با روسیه


روسیه شاهد موجی از اعتراضات تاریخی علیه دستگاه حکومتی ولادیمیر پوتین، رئیس کاخ کرملین است. مسئله تنها بر سر آزادی آلکسی ناوالنی، مخالف سرسخت پوتین و علیه فساد حاکم بر دستگاه قدرت کرملین نیست. بسیاری جوانان حاضر در این تظاهرات های سراسری خواستار یک روسیه آزاد و دموکراسی و پایان دادن به سرکوب های خشونت بار هستند.
به گزارش خبرگزاری آلمان، در این موج اعتراضی تاکنون بی نظیر در روز شنبه ۲۳ ژانویه (چهارم بهمن) ده ها هزار نفر از شهروندان در سراسر روسیه برای آزادی آلکسی ناوالنی و علیه ولادیمیر پوتین به خیابان ها آمدند. در ده ها شهر روسیه تظاهرکنندگان معترض شعار می دهند: "آزادی برای ناوالنی" و "پوتین برو گمشو!".

این موج اعتراضات، که از نهایت شرق کشور تا کالینین گراد در حاشیه دریای بالتیک واقع در غرب کشور عظیم روسیه را در بر گرفته، متوجه پیگردهای سیاسی علیه دگراندیشان است. شعار مشترک "پوتین یک دزد است" در بسیاری از شهرها از شرق تا غرب کشور را در بر گرفته است.
در مسکو میان نیروهای پلیس و تظاهرکنندگان درگیری صورت گرفت که ده ها نفر مجروح شدند. تنها در پایتخت بیش از ۸۰۰ نفر دستگیر شده اند.
بر اساس آخرین خبرها تاکنون بیش از ۲۵۰۰ نفر از معترضان در بیش از ۱۰۰ شهر روسیه دستگیر شده اند. در کلان شهر سن پترزبورگ شمار بازداشت شدگان بیش از ۳۰۰ بوده است.
یولیا، همسر الکسی ناوالنی و همکار او، لیوبول سوبول، برای اولین بار در تظاهرات مسکو دستگیر شدند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید