صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

پلیدان دنیا می‌خواستند ما را گرفتار باتلاق کرونا ببینند

کد خبر 87077 1399-11-05 12:03
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
وزیر بهداشت گفت: درحالی که ملت ایران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اوج تحریم‌ حماسه آفرید.
پلیدان دنیا می‌خواستند ما را گرفتار باتلاق کرونا ببینند


سعید نمکی وزیر بهداشت در ارتباط زنده تلویزیونی اظهار داشت: اولین امداد رسان جاده ها پلیس است و پس از آن نیروهای اورژانس و هلال احمر در صحنه حضور میابند. ما همه خودمان را مدیون این عزیزان پاکیزه و با صداقت می دانیم و دستبوس این عزیزان هستیم، یکی از اقدامات بزرگ در حماسه مبارزه با کرونا همکاری پلیس با وزارت بهداشت بوده است. علی رغم همه سختی ها این عزیزان پای کار بودند و پلیس ایران با پلیس همه دنیا متفاوت است بنا به فرموده امام فرمودند این پلیس حق ندارد کشیده ای به گوش زندانی محکوم به زندان بزند.
وی افزود: پلیس از اولین دقایق در کنار ما بود، روز سیزه بدر گرچه مردم پروتکل ها را رعایت کردند اما این اقدام خوب با همکاری پلیس رخ داد. اقدامات پلیس در حافظه تاریخ ثبت می شود، هر 150 سال یکبار جهان گرفتار این مصیبت می شود اما همدلی و وفاق نشان داد که سرزمین ایران و مردم ایران کارهای بزرگ را به راحتی مدیریت می کنند.
وزیر بهداشت افزود: پلیدان دنیا نشسته بودند در اوج تحریم ما را در باتلاق کرونا گرفتار ببیند، البته منظور من پلیدانی است که دارو را از بچه دردمند کشور دریغ کنند و از سالمندان سمعک دریغ کنند. اینها نشسته بودند تا رسانه ها به ذلت این سرزمین بخندند اما دیدند در اوج تحریم ملت حماسه آفرید، امروز که مرگ و میر ناشی از کرونا در انگلیس بالای هزار نفر بود ما شاهد فوت غم انگیز 70 نفر در کشور بودیم.
وزیر بهداشت تصریح کرد: من کسی هستم که همه آنچه در دلم می گذرد به زبان می آورم و البته ممکن است برخی چیزها را به مصلحت به زبان نیاورم و از همه مردم به خاطر همراهی آنها تشکر می کنم و اولین عامل در رسیدن به موفقیت های ما در زمینه مهار ویروس کرونا توفیق حمایت و هدایت های مقام معظم رهبری است.
نمکی گفت: در دنیا نداریم رهبری سیاسی و اعتقادی و دینی یک کشور اینقدر مراعات کند.
وی تصریح کرد: امروز روزی است که می خواهیم بیماری کرونا را مدیریت کنیم و حمایت هایی که مقام معظم رهبری از جامعه پزشکی و پرستاری کرده است و حتی خطاهای ما را با بزر گ منشی به نیکی یاد کردند، ستودنی است. همچنین رعایت پروتکل ها از سوی مردم قابل قدردانی است و یکی از مواردی که منجر به موفقیت ما شد تدابیر و حمایت های ستاد ملی کرونا بود که سردار اشتری یکی از اعضای این ستاد هستند و همچنین رئیس جمهور هفته ای دو روز برای اداره آن وقت می گذارند. یکی از قوی ترین ارکان توفیق، مشارکت و وفاق ملی بود که شکل گرفت.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید