صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

هشدار سناتور جان کورنین به چاک شومر درباره استیضاح ترامپ

کد خبر 87083 1399-11-05 12:15
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یکی از سناتورهای جمهوریخواه آمریکا به «چاک شومر» درباره محاکمه و استیضاح دونالد ترامپ هشدار داد.
هشدار  سناتور جان کورنین به چاک شومر درباره استیضاح ترامپ

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سناتور «جان کورنین» در پیامی توییتری خطاب به چاک شومر، رهبر اکثریت سنا نوشت: اگر استیضاح و محاکمه روسای جمهوری سابق ایده خوبی است، نظرتان چیست که اگر جمهوریخواهان در ۲۰۲۲ به اکثریت دست یافتند، با روسای جمهور دموکرات سابق این کار را انجام دهند؟
استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور قبلی آمریکا قرار است ۲۰ بهمن در مجلس سنای این کشور برگزار شود.
ترامپ به اولین رئیس جمهوری در تاریخ آمریکا تبدیل شده که دو بار از سوی مجلس نمایندگان تحت کنترل دموکرات‌ها استیضاح می‌شود. البته ۱۰ جمهوریخواه هم به متهم شدن ترامپ بابت تحریک به شورش بعد از سخنرانی جنجالی شش ژانویه او که حمله مرگباری را به کنگره رقم زد، رای مثبت دادند.
دموکرات‌ها اکنون اکثریت  را در مجلس نمایندگان و سنای آمریکا دارند و برای حزب رئیس جمهوری مشغول به کار امری معمول است که بعد از یک رقابت ریاست جمهوری، در انتخابات میان دوره دو ساله کرسی‌هایی از دست بدهد.
سناتورهای جمهوریخواه می‌گویند که محاکمه ترامپ در وضعیتی که او دیگر بر سر کار نیست، ممکن است برخلاف قانون اساسی بوده و این کشور را بیش از پیش دو دسته کند.
در برابر چنین دیدگاهی میچ مک‌کانل، رهبر اقلیت جمهوریخواه سنا می‌گوید که هواداران ترامپ با صحبت‌های او تحریک شده اند. در همین رابطه  مک‌کانل روز شنبه قطعنامه‌ای که از او می خواست تا کاملا از ترامپ حمایت و استیضاح او را محکوم کند، رد کرد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید