صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

رئیس جمهور ونزوئلا از تمایل به ایجاد راهی تازه در روابط با آمریکا خبر داد

کد خبر 87154 1399-11-05 14:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس جمهور ونزوئلا روز شنبه گفت متمایل به آغازی نو در روابط با آمریکا تحت ریاست جمهوری جو بایدن است و پس از سال‌ها تنش با کاخ سفید دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، خواستار "راهی تازه" شد.
رئیس جمهور ونزوئلا از تمایل به ایجاد راهی تازه در روابط با آمریکا خبر داد


 "نیکولاس مادورو" به هواداران خود گفت: ما تمایل داریم در روابط خود با دولت جو بایدن، قدم در راهی تازه مبتنی بر احترام متقابل، دیالوگ، ارتباط و درک بگذاریم. این رهبر چپ گرا همچنین افزود که متمایل به آغازی نو با دولت جدید آمریکا است.
تحلیل گران باور دارند دولت بایدن موضوع متعادل تری نسبت به ونزوئلا خواهد گرفت و از میانجی گری بین المللی برای گذار به سمت دولت جدید پشتیبانی خواهد کرد.
این در حالی است که "آنتونی بلینکن"، نامزد بایدن برای وزارت خارجه آمریکا هم مادورو را "دیکتاتور بی رحم" توصیف کرده و در جلسه تأیید سنای خود گفت حامی سیاست ترامپ در پشتیبانی از "خوان گوایدو"، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا است.
حمایت تجدیدیافته از گوایدو به دنبال سوگند خوردن مجلس ملی طرفدار مادورو در ونزوئلا پس از انتخابات ماه دسامبر مطرح می شود که اپوزیسیون ونزوئلا آن را تحریم کرد و مدعی تقلب در آن شد.
پارلمان جدید از لحاظ فنی گوایدو، رئیس پیشین مجلس ونزوئلا را بدون شغل باقی گذاشت، اگرچه وی برنامه دارد بدنه موازی از قانون گذاران اپوزیسیون را تشکیل دهد که حمایت خارجی را کسب کرده است.
به گفته سازمان ملل، بیش از ۵ میلیون ونزوئلایی از سال ۲۰۱۵ تاکنون این کشور را به منظور فرار از آشفتگی اقتصادی و سیاسی، ترک کرده اند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید