صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

وزارت خارجه روسیه به دولت بایدن هشدار داد

کد خبر 87164 1399-11-05 14:47
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
وزارت خارجه روسیه به آمریکا که اکنون تحت ریاست جمهوری بایدن اداره می شود هشدار داد که مراقب رفتارهای نابجایی باشد که بر روابط دو کشور تاثیر می گذارد.
وزارت خارجه روسیه به دولت بایدن هشدار داد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایتارتاس، وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای هشدار داد که تلاش دیپلمات های آمریکایی برای تشویق جریان های افراطی روسیه، محکوم به شکست است و در نهایت تاثیری مخرب بر رابطه مسکو_واشنگتن خواهد داشت.
این وزارتخانه در ادامه افزود: آمریکا باید به مشکلات داخلی خودش رسیدگی کند از جمله شکاف عمیقی که در نتیجه بی عدالتی اجتماعی در جامعه این کشور ایجاد شده است.
همچنین این وزارتخانه از تصمیم برای احضار دیپلمات های ارشد سفارت آمریکا در مسکو خبر داد.
هیئت دیپلماتیک آمریکا متهم به ترویج خشونت در میان معترضان و حتی ترغیب افراد کم سن و سال به حضور در اعتراضات غیرقانونی است.
پیشتر نیز ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه هشدار داده بود که سفارت آمریکا باید پاسخگوی این باشند که چرا نقشه مسیرهای منتهی به محل تجمع معترضان در شهرهای مختلف روسیه را منتشر کرده است.
این اعتراضات در واکنش به بازداشت «آلکسی ناوالنی» از چهره های مخالف دولت مسکو تدارک دیده شده و از سوی آمریکا دامن زده می شود.
شب گذشته نیز «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، خواستار آزادی «آلکسی ناوالنی» از چهره‌های مخالف دولت مسکو شد.
او با توجه به اعتراضات طرفداران ناوالنی در شهرهای مختلف روسیه، مدعی شد که دولت مسکو همواره با استفاده از تاکتیک‌های خشن به دنبال سرکوب آزادی بیان و جامعه مدنی بوده است.
این تنش های دیپلماتیک در حالی است که طبق برخی گزارش ها، قبل از مراسم تحلیف، جو بایدن از «جان سالیوان» سفیر آمریکا در مسکو که از سوی ترامپ منصوب شده بود؛ درخواست کرد که فعلاً از مقام خود استعفا ندهد_ پیشنهادی که به تنهایی گویای این است که او در تدارک اقدامات خصمانه علیه روسیه بوده است.
ناوالنی که تحت مجازات تعلیقی است، یکشنبه هفته گذشته در فرودگاه «شرمتیوو» مسکو بازداشت شد. وی از دسامبر ۲۰۲۰ به دلیل نقض مکرر مقررات آزادی مشروط، تحت تعقیب پلیس فدرال روسیه بوده است.
پیشتر، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه گفته بود واکنش کشورهای غربی به خبر بازداشت ناوالنی، بیشتر از بابت انحراف افکار عمومی از بحرانی است که لیبرالیسم با آن دست و پنجه نرم می‌کند.


کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید