صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

امکان رهگیری صنایع آلاینده را داریم

کد خبر 87182 1399-11-05 15:25
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران گفت: در موضوع کیفیت هوا ما امکان رهگیری صنایع آلوده کننده و عوامل آلاینده تهران را داریم. در موضوع مازوت سوزی نیز اطلاعات مربوط به آن را منتشر کردیم.
امکان رهگیری صنایع آلاینده را داریم

به گزارش خبرنگار مهر، غلامحسین محمدی رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران در نشست خبری «خشت طلایی» گفت: رویداد خشت طلایی به تدریج در حال گسترش است و با وجود مشقت های کرونا اقدام به برگزاری این رویداد کردیم. برای تهران افتخار بزرگی است که داوری این رویداد بین المللی در تهران رخ می دهد.
رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران افزود: اغلب پروژه‌هایی که رویه ساز هستند مورد توجه بین المللی قرار می گیرند و به عنوان مثال اگر در این پروژه نیز به مسئله هوای پاک توجه کنیم شاهد اثرات مثبت آن هستیم.
وی ادامه داد: امسال ۵۴۱ اثر را در جشنواره خشت طلایی دریافت کردیم که ۲۴۵ اثر داخلی و باقی خارجی است و آثار مورد بررسی هیت داخلی قرار گرفتند. همچنین ۱۶۵ اثر از تهران و ۸۰ اثر از شهرستان ها است. بیشترین آثار در حوزه معماری و حفاظت از میراث فرهنگی بوده است.
رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران عنوان کرد: در حوزه توسعه پایدار نیز ۷۷ پروژه ودر حوزه مشارکت شهروندان ۹۵ پروژه داشتیم. اغلب کلان شهرها نیز مشارکت داشتند که بیشترین مشارکت از سوی آذربایجان غربی بوده است. منطقه ۱۶ تهران نیز با ۱۰ پروژه بیشترین مشارکت را داشته است. مجموعاً ۱۰۵ پروژه نیز از سوی سازمان های شهرداری تهران داشته ایم.
محمدی تصریح کرد: رشد این دوره نیز نسبت به سال گذشته بسیار بیشتر از قبل بوده و امیدواریم این جایزه منجر به ارتقا جایگاه شهری تهران شود.
وی با بیان اینکه دیپلماسی بین المللی شهر تهران در جایگاه خوبی است، ابراز داشت: در راستای اتفاق تروریستی در کشور افغانستان نیز یک ویدئو مپینگ در شهر با عنوان «جان پدر کجاستی» را برگزار کردیم که اثرات خوبی داشت. در زمان شیوع کرونا در کشور چین نیز رویدادی با حضور سفیر چین برگزار کردیم که موجب ارتباطات خوب دو کشور و سپس کمک کشور چین به کشورمان شد.
وی تصریح کرد: سال گذشته پس از سال ها ارتباط کم با سازمان های بین المللی، به ارتباط موثر، همکاری و تفاهم نامه با سازمان های بین المللی رسیدیم. موضوع خواهر خواندگی با شهر ها نیز پیگیری شده که ۵ شهر در این زمینه مد نظر قرار گرفته شده که این امر برای یک شهر انجام شده است. تمامی این موارد به ارتقا جایگاه تهران منجر می‌شود که به تبع آن می‌توانیم از دانش و تجارت دیگر کشورها و سازمان ها استفاده کنیم و در صورت بازگشایی ارتباطات بین المللی شاهد نتیج مثبت آن خواهیم بود. رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران گفت:
وی ابراز داشت: در موضوع کیفیت هوا ما امکان رهگیری صنایع آلوده کننده و عوامل آلاینده تهران را داریم. در موضوع مازوت سوزی نیز اطلاعات مربوط به آن را منتشر کردیم. ما نیاز به افزایش دانش خود در این زمینه داریم. موضوع کنترل آلودگی هوا و کیفیت آن دو مقوله متفاوت است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید