صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

پشیمانی شدید عرب‌ها از انجام دیکته‌های ترامپ

کد خبر 87195 1399-11-05 16:02
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
یک رسانه عرب زبان نوشت که اگر رئیس جمهوری پیشین آمریکا در پرونده‌های قضایی مطرح شده علیه او محکوم نشود، ممکن است که بار دیگر به کاخ سفید بازگردد اما با این وجود، حکام عرب به شدت از پیروی از دیکته‌های او پشیمان هستند.
پشیمانی شدید عرب‌ها از انجام دیکته‌های ترامپ


روزنامه رأی الیوم در یادداشتی درباره وعده های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا به طرفدارانش مبنی بر بازگشت دوباره به قدرت نوشت: ما معتقدیم که ترامپ در استراحتگاه خصوصی خود در فلوریدا چندان از انزوای اجباری لذت نمی برد و این مساله درباره بازی گلف مورد علاقه او نیز صدق می کند. مسلم است که این روزها زنگ تلفن وی تنها هنگام تماس وکلایی به صدا درمی آید که در حال بررسی ۶۰ پرونده تشکیل شده علیه او در دادگاه های آمریکا هستند. همه اطرافیان وی، از جمله کارمندان و حتی برخی از افراد وفادار خانواده اش از اطراف او پراکنده شده اند. شبکه های اجتماعی نیز که به انتشار توییت های او عادت کرده بودند اکنون مطالب ترامپ را باری بر دوش خود می دانند و نمی خواهند عواقبش را متحمل شوند و به همین دلیل حساب هایش را مسدود کرده اند.
علی رغم آنچه گفته شد، اما ممکن است ترامپ به طور کامل از صحنه دور نشود و همچنان محور بسیاری از عناوین و تیتر روزنامه ها و گزارش ها در شبکه ها باقی بماند.
تعجب آور بود دخترش ایوانکا که در کنار همسرش جارد کوشنر به عنوان مشاور وی در کاخ سفید فعالیت می کرد، از جمله کسانی بود که از کشتی غرق شده وی فرار کردند. ایوانکا به عنوان بخشی از برنامه های خود برای ورود به صحنه سیاسی و برای شرکت در انتخابات آینده به عنوان کاندیدای کرسی مجلس نمایندگان یا سنا، می خواست در مراسم تحلیف جو بایدن در کاخ سفید شرکت کند تا همچنان نگاه ها را متوجه خود کند. بعید نیست که وی در صورت تشکیل حزب ملی گرای جدید پدرش به عضویت آن درآید.
اما درباره شوهرش؛ کوشنر که یکی از منفورترین چهره های ایالات متحده بود می توان گفت که به دلیل خدامت قابل توجهش در سال های حضور در کاخ سفید به رژیم اشغالگر، شانس خوبی برای تصدی کرسی در کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) دارد. مهمترین این خدمات مجبور کردن چندین کشور عربی برای امضای توافقنامه صلح موسوم به "ابراهیم"، انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی و معامله قرن بود.
ترامپ مصمم است آمریکا را تجزیه کند و امپراتوری سفید پوستان نژادپرستانه خود را در ایالاتی که به او رأی داده اند مستقر کند و در حال حاضر آماده راه اندازی تلویزیون شخصی، چندین ایستگاه رادیویی و شاید وسایل ارتباط جمعی ویژه خود و اطرافیانش است، ترامپ گفت که به هر روشی بار دیگر به قدرت بازخواهد گشت.
اگر اوضاع مطابق خواسته های او پیش برود و توسط کنگره و یا در پرونده های جنایی مطرح شده علیهش محکوم نشود و یا زندانی نشود، ما بعید نمی دانیم که کاخ سفید جدیدی برای او برپا شود.
نمی دانیم بسیاری از حکام و مقامات عرب اکنون چه حسی دارند که هر آنچه داشتند تقدیم ترامپ کردند، میلیاردها دلار از اموالشان را به او دادند، تمامی دیکته های او حتی در آخرین روزهای حضورش در کاخ سفید را اجرا کردند، مرتکب گناه عادی سازی با دولت رژیم اشغالگر شدند، درهای پایتخت کشورهایشان را روی تاجران و گردشگران "اسرائیلی" باز کردند، محصولات کشاورزی و صنعتی ساخت شهرک های این رژیم را وارد کشورهایشان کردند و قربانیان فلسطینی را دشمن خود و تجاوزگران "اسرائیلی" را دوست و هم پیمان خود دانستند؛ قطعاً آنها از شدت پشیمانی انگشتان شان را گاز می گیرند و به دنبال راهی برای رهایی از این مهلکه هستند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید