صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

آمریکا سامانه گنبد آهنین در کشورهای عربی مستقر می کند

کد خبر 87211 1399-11-05 16:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
منابع عبری از موافقت رژیم صهیونیستی با استقرار سامانه‌های پدافندی "گنبد آهنین" در چند کشور عرب حوزه خلیج فارس خبر دادند.
آمریکا سامانه گنبد آهنین در کشورهای عربی مستقر می کند


 روزنامه عبری زبان هاآرتص نوشت که آمریکا به زودی استقرار سامانه های گنبد آهنین را در پایگاه هایش در کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و برخی کشورهای خاورمیانه و اروپا پس از اعلام موافقت رژیم صهیونیستی آغاز می کند.
طبق این گزارش، موافقت رژیم صهیونیستی با استقرار سامانه های مذکور در کشورهای عرب حوزه خلیج فارس پس از عادی سازی روابط با بحرین و امارات و معامله تسلیحاتی آمریکا با امارات و عربستان صورت گرفته است.
هاآرتص در ادامه گزارش داد که وزارت جنگ رژیم صهیونیستی دومین سکوی سامانه گنبد آهنین را سه هفته پیش به وزارت دفاع آمریکا تحویل داده است.
در همین حال، منابع وزارت جنگ رژیم صهیونیستی گفتند که آمریکایی ها سامانه های گنبد آهنین را تحویل گرفته اند و موافقت مقامات این رژیم را برای استقرار این سامانه ها در پایگاه هایشان در شماری از کشورها، به ویژه کشورهای منطقه خاورمیانه، اروپا و خاور نزدیک کسب کرده اند.
طبق گزارش این رسانه، مقامات رژیم صهیونیستی اسامی کشورهایی که قرار است این سامانه ها در پایگاه های آنها مستقر شود را فاش نکردند.
هاآرتص در ادامه به نقل از مقامات رژیم صهیونیستی نوشت که علی رغم استقرار سامانه های مذکور، نیروهایی نیز در کشورهای منطقه اروپای شرقی مستقر خواهند شد، چراکه آمریکا نگران تهدید روسیه برای نیروهای خود و زیربناهای راهبردی در این منطقه است.
مقامات رژیم اشغالگر درحالی نام کشورهای مقصد سامانه های مذکور را اعلام نکرده اند که سپتامبر ۲۰۱۸ یک رسانه سعودی اعلام کرد، عربستان قراردادی را برای خرید سامانه های گنبد آهنین از رژیم صهیونیستی به واسطه آمریکا امضا کرده است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید