صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

دولت بایدن رؤسای ۳ شبکه بین‌المللی آمریکا را اخراج کرد

کد خبر 87221 1399-11-05 17:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رؤسای سه شبکه بین‌المللی آمریکا که با بودجه فدرال کار می‌کنند، اواخر روز جمعه همزمان با تکمیل خانه‌تکانی دولت بایدن از منصوبان ترامپ در آژانس رسانه‌های جهان ی ایالات متحده (USAGM)، به صورت ناگهانی اخراج شدند.
دولت بایدن رؤسای ۳ شبکه بین‌المللی آمریکا را اخراج کرد


دو مقام آشنا با تغییرات گفتند سرپرست USAGM، رؤسای "رادیوی اروپای آزاد/ رادیو آزادی"، "رادیوی آسیای آزاد" و "شبکه های پخش خاورمیانه" را تنها یک ماه پس از معرفی شدن آن ها در مناصب خود، اخراج کرده است.
این تغییرات یک روز پس از آن اتفاق افتاد که رئیس "صدای آمریکا" و معاونش برکنار شدند و رئیس دفتر پخش کوبا نیز کناره گیری کرد. این اخراج ها پس از استعفای اجباری گزینه منتخب دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین برای ریاست آژانس رسانه های جهانی ایالات متحده، تنها ۲ ساعت پس از آغاز ریاست جمهور بایدن در روز چهارشنبه اتفاق می افتد.
"مایکل پک"، رئیس منتخب ترامپ برای USAGM، توسط دموکرات ها و دیگران به تلاش برای تبدیل VOA و شبکه های خواهر آن به ماشین های پروپوگاندای طرفدار ترامپ متهم شده بود. تمام کسانی که روزهای پنجشنبه و جمعه اخراج شدند توسط پک تازه در ماه دسامبر به سمت های خود منصوب شده بودند. خود پک تنها دقایقی پس از تحلیف جو بایدن، کناره گیری کرد.
دو مقام مطلع اظهار کردند "کلو چائو"، مدیرعامل موقت آژانس رسانه های جهانی ایالات متحده اواخر روز جمعه در مجموعه اقداماتی سریع "ویکتوریا کوتس"، رئیس شبکه پخش خاورمیانه، "استفن یتس"، رئیس رادیو آسیای آزاد و "تد لیپین"، رئیس رادیو اروپای آزاد را اخراج کرد. این موضوع که افراد اخراج شده تلاش می کنند با برکناری خود مخالفت کنند یا خیر، فوراً مشخص نشد.
کاخ سفید روز چهارشنبه اندکی پس از تقاضا برای استعفای پک، کلو چائو، روزنامه نگار پیشکسوت صدای آمریکا با ۳ دهه سابقه فعالیت را به عنوان مدیر اجرایی موقت USAGM منصوب کرد. چائو به تماس های تلفنی خواهان اظهارنظر در مورد اقدامات خود پاسخ نداده است. دو مقام مطلع از اخراج ها نیز اجازه صحبت علنی در مورد موضوعات شخصی را نداشتند و در جایگاه ناشناس صحبت کردند.
انتظار می رفت بایدن تغییرات مهمی در ساختار و مدیریت آژانس ایجاد کند و اخراج فوری پک در روز تحلیف نشان داد این تغییرات، فوراً اتفاق می افتد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید