صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

قالیباف: راه مقابله با آمریکا شعار نیست

کد خبر 87233 1399-11-05 17:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس مجلس شورای اسلامی راه مقابله با دشمن را قوی شدن دانست و گفت: به قدرت‌هایی که خوی استکباری دارند نمی‌توان اعتماد کرد.
قالیباف: راه مقابله با آمریکا شعار نیست


محمدباقر قالیباف در جمع نمایندگان اتاق بازرگانی ایران ضمن تبریک میلاد دخت مکرم نبی اسلام و همچنین امام خمینی (ره) با بیان اینکه در پایان سال ۹۹ و در روزهای آغاز قرن جدید هستیم، گفت: ما در این سال با یک پاندمی سخت در دنیا روبرو شدیم؛ این ویروس نشان داد این دنیا با این تکنولوژی چگونه می تواند غافلگیر شود و چگونه می تواند همه برنامه های طراحی شده را درهم کوبد.
قالیباف با اشاره به اینکه شیوع این ویروس توانست کاری کند که فروش نفت را به صفر و منفی برساند، افزود: گردشگری که اقتصادی بزرگ بود را به طور کامل تعطیل کرد؛ اقتصادهایی که سالیان سال مبتنی بر یک مکاتب خاصی بودند خلافش تصمیمات متفاوتی اتخاذ شد.
وی با تاکید بر اینکه این ها از ویژگی های ویروسی بود که دیدیم، گفت: همچنین در این سال خوی استکباری را از ترامپ دیدیم؛ دیدیم چگونه با دنیا رفتار کرد و از تعهدات بین المللی عبور کرد؛ از تعهدات مربوط به اقلیم تا تعهدات به همسایگان و برهم زدن همه توافقات اقتصادی و فشارهای غیرقانونی. ما هم بی آسیب از این تصمیمات او نبودیم.
رئیس مجلس افزود: فکر می کنم همه این بحث ها یک درس بزرگ دارد و آن این است که نشان داده شد که به قدرت های بزرگی که در آن ها خوی استکباری، زور، تکبر و دوری از انسانیت است، نمی توان اعتماد کرد، نشان داد آن چیزی که ما درس می گیریم این است که باور کنیم خودمان باید قوی شویم و دست به زانوی خودمان بگیریم.
قالیباف گفت: باید به تولیدکنندگان، جوانان و علم و اندیشه و خلاقیت مردم خودمان ایمان بیاوریم و به آن ها اعتماد کنیم و فرصت بدهیم؛ همان طور که در سال های قبل در یک صحبتی رهبر انقلاب فرمودند که دشمن ما آمریکاست، ولی فرمودند راه مبارزه با آمریکا کار است.
وی با تاکید بر اینکه راه مقابله با آمریکا شعار نیست، اظهار داشت: ما در جلسه امروز هم از کار، فعالیت، تولید و تلاش حرف می زنیم.
ادامه دارد...
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید