صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

سیلی سنگین به صورت پارلمان

کد خبر 87273 1399-11-05 20:02
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
سیل واکنش‌ها به اقدام نماینده سبزوار درباره سیلی زدن به صورت یک سرباز همچنان ادامه دارد.
سیلی سنگین به صورت پارلمان

«قوه مقننه»؛ اسمش گویای همه چیز هست، رکنی که قرار است قانون و مقرارات را برای زندگی بهتر و آرامش بیشتر طراحی کند و حصاری در برابر قانون گریزی بکشد اما درست در مقابل این ذهنیت، حکایت و روایت دیگری از درون ساختمان هرمی بهارستان یا همان خانه ملت به گوش می رسد؛ روایاتی که هیچ سنخیتی با قانون نویسی ها ندارد و در  مسیر خلاف به سرعت در حال حرکت هستند. برای پیدا کردن مصادیق قانون گریزی در میان نمایندگان مجلس که چند ماهی می شود بر این کرسی تکیه زده اند نیاز به تحقیق و تفحص زیادی نیست و تقغریبا در هرجلسه علنی چندین بار از تریبون مجلس کلماتی توهین آمیز به رئیس جمهور، وزراء و .. شنیده می شود. و حالا فیلمی در فضای مجازی دست به دست می شود که در آن علی اصغر عنابستانی نماینده سبزوار تلاش دارد از مسیر خط ویژه تردد کند. آنگونه که روایت شده این نماینده وقتی با مخالفت سرباز راهور مواجه می شود به صورت او سیلی می زند؛ اقدامی که واکنش های زیادی را به دنبال داشت و سیاسی و غیرسیاسی آن را محکوم کردند. البته در این میان برخی همقطاران و رفقای مجلسی نیز به هواخواهی او برخواستند اما مسئله همینجا تمام نشد.
پیکان انتقاد به سوی شورای نگهبان «اگر شورای نگهبان نباشد ممکن است یک قاتل رای بیاود» این را عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در توجیه نظارت استصوابی بیان می کند و با همین توجیه نزدیک به یک سوم از نمایندگان مجلس دهم رد صلاحیت شدند؛ فارغ از اینکه خروجی اقدام شورای نگهبان در انتخابات اسفند ۹۸ شد مشارکت ۴۰ درصدی بود اما امروز سایه یک سوال بر سر شورای نگهبان سنگینی می کند و آن اقدام نماینده سبزوار است. آیا این نتیجه صلاحیت سنجی شورای نگهبان بود؟!
واکنش ها به سیلی زدن آقای نماینده
نارضایتی از رفتارهای اقتدارمابانه از سوی صاحبان منصب یکی از همان رفتارهایی است بارها و بارها از سوی مردم شنیده شده است. اما گویا نقطه پایانی بر این رفتار وجود ندارد و هربار در شکل و شمایلی به نمایش گذاشته می شود. این بار هم سیلی علی اصغر عنابستانی از همان سوء استفاده هایی است که وقتی خودشان از این جایگاه دور بودند به آن می تاختند و حالا خودشان در همان صف قرار گرفته اند. اما این موضوع به هرحال از سوی موافقان و مخالفان با واکنش روبه رو شد و بسیاری از نمایندگان مجلس ان را تقبیح کردند و نائب رئیس مجلس نیز در ردای رئیس هیات نظارت بر رفتار نمایندگان نوید بررسی موضوع در این هیأت را داد.
برخی هم مانند مالک شریعتی نیاسر نماینده تهران هرچند مخالفت با این رفتار را نشان می دهند اما کنایه ای هم به طیف رقیب می زند تا نشان دهد چندان هم دل و دینش با این واکنش نبوده است. در همین راستا نمایندگانی مانند میرسلیم هم نظریه توطئه را مطرح می کند و از اساس این ماجرا را مشکوک می داند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی