صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

ما برای ساختن عراقی خالی از نیروهای خارجی تلاش می‌کنیم

کد خبر 87276 1399-11-05 20:04
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رهبر ائتلاف «فتح» عراق با اشاره به شهادت شماری از رزمندگان «حشد شعبی» در استان صلاح الدین، گفت: ما همچنان برای ساختن عراقی خالی از نیروهای خارجی تلاش می کنیم.
ما برای ساختن عراقی خالی از نیروهای خارجی تلاش می‌کنیم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الفرات نیوز، «هادی العامری» رهبر ائتلاف فتح عراق سخنانی را در خصوص شهادت شماری از رزمندگان حشد شعبی در درگیری با تروریست‌های تکفیری داعش در استان صلاح الدین مطرح کرد.
بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: نیروهای حشد شعبی در مسیر دفاع از خاک عراق خون خود را تقدیم کردند. آنها همواره از مقدسات عراق حمایت کرده اند. در درگیری‌های شب گذشته یکی از شخصیت‌های فداکار به نام «ابو علیاء الحسیناوی» نیز به شهادت رسید.
العامری همچنین یادآور شد: الحسیناوی در بسیاری از عملیات‌های ضد تروریستی در دیالی، صلاح الدین، کرکوک، نینوا و… حضور داشت و دستاوردهای زیادی را رقم زد. ما همچنان به عهد خود برای ساختن عراقی خالی از تروریسم و نیروی‌های خارجی پایبند هستیم.
ائتلاف فتح پیشتر در بیانیه‌ای اعلام کرده بود: تروریست‌های تکفیری داعش بار دیگر جرأت کردند تا بخشی از سرزمین عراق در استان صلاح الدین را مورد تعرض قرار دهند. با این حال، رزمندگان حشد شعبی دلاورانه در برابر تروریست‌های تکفیری ایستادند و در محور شرقی تکریت ضربات بسیار سخت و سهمگینی را به آنها وارد کردند.
گفتنی است، شب گذشته سازمان حشد شعبی عراق از درگیری شدید نیروهای این سازمان با عناصر تروریستی داعش در صلاح الدین خبر داد و اعلام کرد که در جریان این درگیری ۱۲ نفر به شهادت رسیدند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید