صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

بارزانی: آماده همکاری همه جانبه با دولت جدید واشنگتن هستیم

کد خبر 88792 1399-11-09 20:30
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نخست وزیر اقلیم کردستان عراق در دیدار با سفیر آمریکا در این کشور، ضمن استقبال از ریاست جمهوری بایدن، مدعی آمادگی برای همکاری همه جانبه با واشنگتن شد.
بارزانی: آماده همکاری همه جانبه با دولت جدید واشنگتن هستیم

به گزارش خبرگزاری مهر، دفتر اطلاع‌رسانی دولت اقلیم کردستان عراق طی بیانیه ای از دیدار «مسرور بارزانی» نخست وزیر اقلیم با «متیو تولر» سفیر آمریکا در بغداد خبر داد.
در این دیدار که با حضور «راب والر» سرکنسول آمریکا در اربیل، انجام شد؛ اوضاع عراق و راهکارهای تقویت روابط بین اقلیم کردستان و آمریکا بررسی شد.
بارزانی در این رابطه گفت: اشراف جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا به اوضاع عراق و اقلیم کردستان، مایه خرسندی است و اربیل آماده همکاری و هماهنگی با واشنگتن برای تقویت و توسعه روابط در تمامی زمینه‌ها است.
در این دیدار همچنین مذاکرات میان اقلیم کردستان و دولت فدرال عراق، انتخابات عراق و اهمیت تداوم هماهنگی برای مقابله با تهدیدات تروریستی و پیامدهای اقتصادی و سیاسی ناشی از آن مورد بررسی قرار گرفت.
خوشامدگویی بارزانی به بایدن دموکرات در حالی است که با روی کار آمدن وی، نگرانی ها از بابت فعال شدن دوباره نقشه تجزیه عراق افزایش یافته است.
بایدن جزئی از اعضای دموکرات کنگره بود که لشکرکشی آمریکا به عراق را در سال ۲۰۰۳ تائید کرد.
وی در جریان مقاله خود که در روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در سال ۲۰۰۶ منتشر شد، طرح تجزیه عراق بر اساس مبانی طایفه‌ای و نژادی را مطرح کرده بود.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید