صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

جمهوریخواهان: روابط خصوصی بایدن و چین علنی شود!

کد خبر 88795 1399-11-09 20:46
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
شماری از جمهوریخواهان مجلس نمایندگان آمریکا باز هم پای چین را به دعواهای حزبی خود باز کرده و خواستار مطلع شدن از نوع رابطه اعضای خانواده وی با دولت پکن هستند.
جمهوریخواهان: روابط خصوصی بایدن و چین علنی شود!

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، جمعی از جمهوریخواهان مجلس نمایندگان آمریکا در نامه ای خطاب به مرکز وابسته به جو بایدن رئیس جمهور جدید این کشور که در دانشگاه پنسیلوانیا مستقر است؛ خواهان شفاف سازی درباره روابط اعضای خانواده او با چین شدند.
طی کارزار انتخاباتی ۲۰۲۰، دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا، بارها و بارها بایدن را به همدستی با دولت پکن متهم کرد حال آنکه طرف مقابل هم مدعی شد که ترامپ بازیچه دست روسیه است.
با تکیه بر اتهامات مطرح شده حین دعواهای حزبی، جمهوریخواهان می خواهند بدانند که چین یا هر کشور دیگری تا چه اندازه بر اعضای خانواده بایدن نفوذ دارند.
این ادعاها در حالی مطرح می شود که چین و روسیه بارها تاکید کرده اند که نمی خواهند بخشی از بازی های سیاسی داخلی آمریکا باشند.
همزمان، دولت جدید آمریکا برای مبرا کردن خود از این اتهامات، رفتاری غیرحرفه ای را در قبال پکن اتخاذ کرده و از همین روزهای نخست، به مداخله در مناقشات دریای چین جنوبی، دریای چین شرقی و تایوان روی آورده است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی