صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

حششعبی: آمریکا مواضع ما را در مرز عراق هدف قرارداد نه درخاک سوریه

کد خبر 100361 1399-12-11 06:52
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سازمان حشدشعبی عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که حمله اخیر آمریکا به مواضع این نیروها در مرز عراق صورت گرفته است نه داخل خاک سوریه.
حششعبی: آمریکا مواضع ما را در مرز عراق هدف قرارداد نه درخاک سوریه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از موازین نیوز، سازمان حشدشعبی عراق به حمله اخیر آمریکا به مرز عراق و سوریه واکنش نشان داد.
حشدشعبی در بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای ما چند روز پیش مورد تجاوز نظامیان آمریکا قرار گرفتند که به شهادت یکی از رزمندگان ما منجر شد و حاکمیت، امنیت و ثبات عراق را مورد تاثیر قرار داد.
این بیانیه می افزاید: حشدشعبی مدتی برای تکمیل شدن روایات در خصوص این تجاوز منتظر ماند و مشخص گردید که رزمندگان ما برخلاف گفته های نیروهای متجاوز آمریکایی در عمق خاک سوریه حضور نداشتند بلکه در نوار مرزی بین دو کشور برای حمایت از خاک عراق در مقابل تروریسم مستقر بودند.
حشدشعبی ادامه داد: پس از اطمینان از این موضوع به صورت رسمی اعلام می کنیم که رزمندگان ما در خط دفاعی عراق حضور داشتند و این تجاوز هشداری درباره تحولات خطرناک در آینده است که باید مانع تحقق آن شد.
در ادامه بیانیه حشدشعبی آمده است: مراجع ذیربط باید به وظیفه خود در قبال فرزندان حشد که برای امنیت عراق فداکاری کرده و می کنند، عمل نمایند.
این بیانیه در پایان می افزاید: برای این شهید مقاوم و تمام شهدای عراق که با شجاعت و دلیری مقابل تروریسم ایستادند عزت و علو درجات خواستاریم.
گفتنی است که جنگنده های آمریکایی بامداد جمعه منطقه مرزی بین «البوکمال» سوریه و «القائم» عراق را هدف قرار دادند.
وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که ارتش این کشور به دستور «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا مواضعی را در شرق سوریه بمباران کرده است.


کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید