صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

کاخ سفید از تدارک تحریم های بیشتر علیه میانمار خبر داد

کد خبر 100371 1399-12-11 08:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مشاور امنیت ملی کاخ سفید در واکنش به تحولات اخیر میانمار که محصول کودتای نظامی است؛ از برنامه ریزی برای اعمال محدودیت های بیشتر علیه این کشور خبر داد.
کاخ سفید از تدارک تحریم های بیشتر علیه میانمار خبر داد

مبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید از مهیا شدن آمریکا برای اعمال محدودیت های بیشتر علیه میانمار خبر داد.
وی در این باره مدعی شد: در راستای حساب پس گرفتن از آنهایی که در خشونت ها نقش دارند و با هدف تشدید حمایت ها از مردم میانمار، به همکاری نزدیک با متحدان، شرکایمان در ایندوپاسیفیک و سراسر جهان ادامه می دهیم.
آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا نیز اظهارات مشابهی را درباره تحولات میانمار ابراز کرد.
دیروز یکشنبه، دست کم ۱۸ نفر در درگیری های پلیس میانمار با معترضانی که در مخالفت با کودتای نظامی این کشور به خیابان ها آمده بودند؛ جان خود را از دست دادند.
به گزارش مهر، دولت واشنگتن مثل همیشه برخوردی گزینشی با مسئله حقوق بشر دارد. برای مثال تا پیش از براندازی دولت غیرنظامی میانمار که چشم خود را به روی نسل کشی سازمان یافته اقلیت مسلمانان روهینگیا بسته بود؛ هرگز شاهد موضع گیری قاطع آمریکا علیه این اقدام ضدبشری نبودیم. اگر هم در حال حاضر شاهد چنین واکنش تندی از سوی واشنگتن هستیم، از بابت نگرانی است که درباره تأمین منافع خود در بخشی از منطقه راهبردی ایندوپاسیفیک دارد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید