صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

واکسیناسیون بیش از ۲۰ میلیون نفر در انگلیس کاهش ۳۳ درصدی مرگ و میر کرونایی در هفت روز گذشته

کد خبر 100392 1399-12-11 09:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دولت بریتانیا روز یکشنبه ۱۰ اسفندماه اعلام کرد تاکنون بیش از بیست میلیون نفر از جمعیت این کشور دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.
واکسیناسیون بیش از ۲۰ میلیون نفر در انگلیس  کاهش ۳۳ درصدی مرگ و میر کرونایی در هفت روز گذشته


علاوه بر این، حدود ۸۰۰ هزار نفر نیز موفق به دریافت دوز دوم واکسن کرونا شده اند. تنها طی هفته گذشته، از هر سه بریتانیایی دست کم یک نفر دوز اول واکسن را دریافت کرده است.
آمارهای رسمی همچنین نشان می دهد که بریتانیا به لحاظ سرعت اجرای طرح واکسیناسیون همگانی در میان کشورهای اروپایی پیشتاز است.
بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، این دستاورد را نقطه عطفی در تاریخ این کشور خواند و با تاکید دوباره بر اهمیت دریافت واکسن در پیشگیری و مقابله با همه گیری کووید ۱۹ گفت: «از همه می خواهم وقتی نوبت شان رسید، واکسن بزنند».
بر اساس آمارهای رسمی، از آغاز همه گیری ویروس کرونا تاکنون، بیش از ۱۲۲ هزار نفر در بریتانیا به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ جان باخته اند. این رقم بالاترین آمار مرگ ومیر ناشی از کرونا در میان کشورهای اروپایی گزارش شده است.
وزارت بهداشت بریتانیا روز یکشنبه از شناسایی و ثبت بیش از شش هزار مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.
تازه ترین آمارها نشان دهنده کاهش شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در هفت روز گذشته است. بر همین اساس، نرخ مرگ ومیر ناشی از این بیماری تا ۳۳.۵ درصد کاهش یافته است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید