صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

بازداشت ۸ عنصر تکفیری داعش در ۳ استان توسط ارتش عراق

کد خبر 100431 1399-12-11 10:01
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نیروهای ارتش عراق طی عملیاتی جداگانه در ۳ استان این کشور موفق شدند ۸ عنصر تکفیری داعش را شناسایی و بازداشت کنند.
بازداشت ۸ عنصر تکفیری داعش در ۳ استان توسط ارتش عراق

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، سلسله عملیات‌های ضد تروریستی ارتش عراق در نقاط مختلف این کشور همچنان ادامه دارد. نیروهای ارتش عراق مواضع تروریست‌های تکفیری در ۳ استان را هدف قرار دادند.
بر اساس این گزارش، مواضع تروریست‌های تکفیری داعش در استان‌های کرکوک، نینوا و الانبار هدف حمله نیروهای ارتش عراق قرار گرفت. نیروهای عراقی در جریان عملیات‌های مذکور توانستند ۸ عنصر تکفیری را بازداشت کنند.
منابع امنیتی اعلام کردند که نیروهای ارتش عراق در استان نینوا ۳ نفر، در استان کرکوک ۳ نفر و در استان الانبار ۲ نفر از تروریست‌های تکفیری داعش را شناسایی و بازداشت کردند. این درحالی است که عملیات پاکسازی در استان‌های مذکور همچنان ادامه دارد.
پیشتر نیز «خضیر المطروحی» فرمانده عملیات حشد شعبی عراق در نینوا به اخبار منتشر شده در برخی رسانه‌ها مبنی بر نفوذ تروریست‌های تکفیری داعش به مناطقی از این استان واکنش نشان داد. وی در این خصوص گفت: تروریست‌های تکفیری داعش طی ماه‌های اخیر هیچ نفوذی به استان نینوا نداشته‌اند. تمامی روزنه‌های نفوذ تکفیری‌ها به این استان از ماه‌ها پیش مسدود شده است.
المطروحی در ادامه یادآور شد: طی ماه‌های اخیر تکفیری‌ها تحرکاتی را در استان نینوا انجام دادند که خیلی سریع با تمامی آنها مقابله شد. بنابراین، رصد دقیق تحرکات تکفیری‌ها تاکنون مانع از نفوذ آنها به نینوا شده است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید