صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

 المپیک زمان مناسبی برای احیای مذاکرات آمریکا و کره شمالی است

کد خبر 100435 1399-12-11 10:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس‌جمهور کره جنوبی می‌گوید برگزاری المپیک زمان مناسبی برای از سر گیری مذاکرات خلع سلاح اتمی کره شمالی، بین واشنگتن و پیونگ‌یانگ است.
 المپیک زمان مناسبی برای احیای مذاکرات آمریکا و کره شمالی است


«مون جائه این» برگزاری مسابقات المپیک را زمان مناسبی برای احیای مذاکرات آمریکا و کره شمالی دانست.
به نوشته خبرگزاری «رویترز»، مون امروز (دوشنبه) طی سخنرانی در مراسمی گفت می توان از زمان برگزاری المپیک به عنوان فرصتی جهت از سر گیری مذاکرات خلع سلاح اتمی کره شمالی استفاده کرد.
وی در این باره توضیح داد: «مسابقاتی که برای امسال برنامه ریزی شده، می تواند فرصتی برای گفت وگو بین کره جنوبی و ژاپن، کره های شمالی و جنوبی، کره شمالی و ژاپن و کره شمالی با آمریکا باشد».
رئیس جمهور کره جنوبی همچنین اظهار داشت که سئول برای برگزاری هرچه بهتر و موفق تر المپیک، با توکیو همکاری خواهد کرد و این اقدام می تواند به اقتصاد دو کشور که به دلیل شیوع ویروس «کووید۱۹» دچار زیان شده بودند، کمک کند.
به نوشته رویترز، مون تصریح کرد: «امیدوارم که کره و ژاپن بتوانند اقتصادهای خود را که از همه گیری کرونا آسیب دید احیا کنند، و مشترکاً نظم جدیدی در عصر پسا_کرونا ایجاد نمایند».
پیش از این، «لی این _یونگ» وزیر اتحاد کره جنوبی هشدار داده بود اگر در تحریم ها علیه کره شمالی بازنگری نشود، ممکن است بحران انسانی وخیمی در این کشور به وجود بیاید.
آمریکا طی دهه های اخیر ضمن استقرار نیروهای نظامی خود در کره جنوبی و مناطق همجوار کره شمالی، همواره علیه برنامه اتمی این کشور موضع گیری کرده و خواستار برچیدن این برنامه شده است اما پیونگ یانگ این برنامه را ضامن امنیت و بقای خود می داند.
چند روز قبل نیز «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی با همتای خود در کره جنوبی، بر تعهد آمریکا برای پاکسازی شبه جزیره کره از تسلیحات اتمی، علی رغم بن بست مذاکرات با کره شمالی، تاکید کرد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید