صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

سامانه‌های «دید در شب» بومی است/ قدرتمند ترین ناوگان بالگردی را داریم

کد خبر 100442 1399-12-11 10:25
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
فرمانده هوانیروز ارتش گفت: ما قدرتمند ترین ناوگان بالگردی خاورمیانه هستیم و در بعد توان رزمی نیز از آمادگی بسیار خوبی  برخوردار هستیم.
سامانه‌های «دید در شب» بومی است/ قدرتمند ترین ناوگان بالگردی را داریم

به گزارش خبرنگار مهر، امیر یوسف قربانی فرمانده هوانیروز ارتش صبح امروز (دوشنبه) در مراسم تحویل دهی چندین فروند هواپیما و بالگرد اورهال شده توسط سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه صنایع هوایی به عنوان یک پشتیبان قوی در بحث تعمیرات اورهال و واگذاری قطعات به ناوگان بالگردی هوانیروز ارتش است،فت: امروز به جرات می توانم بگویم که در سال جهش تولید که راهبرد اساسی کشورمان است به لطف خدا تولیداتی که در تامین آن ها تحریم هستیم همه به دست دانشمندان عزیز صنایع هوایی و شرکت های دانش بنیان در کشور ساخته می شود. 
وی افزود: امروز تمام قطعات بالگردی ما به شکل بومی توسط خودمان ساخته می شود و به جرات می توانم بگویم که ما قدرتمند ترین ناوگان بالگردی خاورمیانه هستیم و در بعد توان رزمی نیز از آمادگی بسیار خوبی  برخوردار هستیم.
فرمانده هوانیروز ارتش با اشاره به اینکه حوزه سامانه های دید در شب به صورت بومی در جمهوری اسلامی ایران ساخته شده است، گفت: تعدادی محدودی از کشورها به این فناوری دسترسی دارند و به کمک سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح توانستیم سامانه های دید در شب که آرزوی ما بود امروز به لطف خدا بومی شده و در کشور استفاده می شود. البته باید به این نکته هم اشاره کنم که این سامانه ها در رزمایش شبانه در سواحل مکران که اخیرا برگزار شد به عنوان یکی از مولفه های قدرت در میدان نبرد بود، انجام شد. 
امیر قربانی گفت: در حوزه موشکی نیز وزارت دفاع در حوزه سامانه های موشکی نقطه زن نیز وزارت دفاع بسیار خوب عمل کرد و به کمک همدیگر توانستیم تجهیزات موشکی نقطه زن را به حد مطلوب برسانیم و با تمام توان حاضر هستیم تا در تمام نقاط کشور از رزمندگان پشتیبانی کنیم.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید