صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

«جو بایدن» نام سازمان آزادیبخش را از لیست تروریسم خارج کند

کد خبر 100445 1399-12-11 10:29
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنانی خواستار خارج کردن نام سازمان آزادیبخش از لیست تروریسم توسط رئیس جمهور آمریکا شد.
«جو بایدن» نام سازمان آزادیبخش را از لیست تروریسم خارج کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، «محمد اشتیه» نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین خواستار خارج کردن نام سازمان آزادیبخش از لیست سیاه ایالات متحده آمریکا شد.
بر اساس این گزارش، وی در سخنانی از «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا خواست تا هرچه سریع‌تر نسبت به حذف نام سازمان آزادیبخش از لیست حامیان تروریسم اقدام کند.
اشتیه در این خصوص گفت: ما با دولت بایدن در ارتباط هستیم و آنچه در جریان تبلیغات انتخاباتی از او شنیدیم، مهم است اما اظهارات او در مورد کنسولگری فلسطین، دفتر نمایندگی سازمان آزادیبخش و امدادرسانی به آژانس آنروا باید عملی شود.
نخست وزیر تشکیلات خودگردان گفت: دولت بایدن بارها تاکید کرده که تصمیم دارد کنسولگری آمریکا در قدس اشغالی و دفتر نمایندگی سازمان آزادی‌بخش در واشنگتن را بازگشایی کند. ما منتظر تحقق این وعده‌ها هستیم.
اشتیه عنوان کرد که از همه مهم‌تر این است که رئیس جمهور آمریکا طی حکمی اعلام کند که سازمان آزادی‌بخش شریک صلح است و این نهاد را از لیست تروریسم خارج کند. وی بار دیگر جامعه بین‌الملل را به همراهی با درخواست قبلی محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان در رابطه با برگزاری اجلاس بین‌المللی صلح دعوت کرد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید