صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

موج کرونا در حال شعله‌ورتر شدن است مهم‌ترین چالش‌های ویروس

کد خبر 100451 1399-12-11 10:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، مسئله جدی در شیوع بیماری کرونا را شکل گیری جهش‌های ویروس دانست و گفت: پیش بینی می‌شود با فراز و فرودهایی به لحاظ گسترش اپیدمی روبرو شویم.
موج کرونا در حال شعله‌ورتر شدن است مهم‌ترین چالش‌های ویروس


علیرضا زالی، در نشست هیأت امنای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ضمن تبیین وضعیت شیوع اپیدمی کرونا در تهران، اظهار کرد: اگرچه هنوز خیزش چهارم بیماری در تهران شکل نگرفته ولی در عین حال موج بیماری در حال شعله ور تر شدن است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه مسئله جدی در شیوع کرونا شکل گیری جهش های ویروس است، افزود: با توجه به مدل سینوسی شیوع کرونا در تهران، پیش بینی می شود کلانشهر تهران با فراز و فرودهایی به لحاظ گسترش اپیدمی روبرو باشد.
وی با تاکید بر اینکه گستردگی انتشار و قدرت سرایت پذیری کووید ۱۹ با جهش های ایجاد شده بالا رفته است، خاطرنشان کرد: متأسفانه تغییر الگوی سنی ابتلاء در این بیماری که بیشتر بین گروه های سنی پنج تا ۲۵ ساله است، نشان از تغییراتی در ساختار این ویروس دارد.
زالی افزود: همچنان پاسخ قطعی به این سوال که آیا جهش های جدید به درمان های متعارف و واکسیناسیون مقاوم است یا خیر، وجود ندارد.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: دنیا با ویروسی مهاجم روبرو است که می تواند میزان ابتلاء و به دنبال آن مرگ و میرها را به طور چشمگیری افزایش دهد بنابراین اهتمام بیشتر و رعایت پروتکل های بهداشتی و همچنین اعمال سیاست های لازم با هدف کاهش بار اپیدمی ضرورت دارد.
وی، ترددهای غیرضروری خصوصاً در مناطق متراکم سطح شهر و یا احتمال انجام سفرهای نوروزی از سوی برخی شهروندان را یکی از مهم ترین چالش های پیش روی گسترش ویروس کرونا دانست و گفت: قطعاً اتخاذ تدابیری با هدف کاهش ترددها می تواند در ریشه کنی کرونا استراتژی موفقی تلقی شود.
زالی اظهار امیدواری کرد که انجام واکسیناسیون به عنوان پنجره طلایی قطع زنجیره کرونا هر چه سریع تر در سطح گسترده و برای گروه های هدف در کشور اجرا شود.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید