صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

به روزرسانی ماهواره‌های موقعیت یاب در فضا ممکن شد

کد خبر 100454 1399-12-11 10:39
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
شرکت لاکهید مارتین سازنده ماهواره‌های موقعیت‌یابی جی پی اس برای اولین بار به‌روزرسانی این ماهواره‌ها را در فضا و بدون نیاز به تعویض کامل آنها ممکن کرد.
به روزرسانی ماهواره‌های موقعیت یاب در فضا ممکن شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسلش گیر، معمولاً ماهواره‌ها به گونه‌ای که قابل به‌روزرسانی باشند، طراحی و ساخته نمی‌شوند و بدین منظور باید یک ماهواره را به طور کامل از مدار خارج کرده و ماهواره‌ای جدید را جایگزین آنها کرد. اما شرکت لاکهید مارتین برای اولین بار به‌روزرسانی سخت افزاری ماهواره‌های موقعیت‌یابی مکانی جی پی اس خود را در فضا ممکن کرده است.
به گفته اریک براون مدیر ارشد واحد استراتژی مأموریت‌های فضایی نظامی لاکهید مارتین، به‌روزرسانی ماهواره‌های جی پی اس این شرکت از همین هفته آغاز می‌شود و خدمات لجستیک ویژه ای به همین منظور در نظر گرفته شده است. برای ممکن کردن این روند بخشی از ماهواره‌های جی پی اس موسوم به LM۲۱۰۰ بازطراحی خواهند شد. این بازطراحی به طور اساسی در نسل جدید ماهواره‌های جی پی اس موسوم به جی پی اس ۳ اف انجام می‌شود. در حال حاضر سه ماهواره از این نوع در فضا در حال گردش به دور زمین است و قرار است در آینده بر تعداد آنها افزوده شود.
با ارتقای فناوری به‌روزرسانی ماهواره‌های جی پی اس، نصب پردازنده‌ها و حسگرهای تازه ای بر روی آنها ممکن خواهد شد. این کار عمر مفید ماهواره‌ها و کارآیی آنها را افزایش داده و به کاهش قابل توجه هزینه‌های مادی صرف شده برای تولید و اداره ماهواره‌ها می‌انجامد. لاکهید مارتین می‌گوید به فناوری مورد نیاز برای به روز کردن ماهواره‌هایی با وزن ۲۳۰۰ تا ۶۵۰۰ کیلوگرم در فضا دست یافته و در حال مذاکره با شرکت Aerojet Rocketdyne برای تسهیل این روند است.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید