صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

راه‌اندازی باشگاه داوطلبان اجتماعی شهر تهران

کد خبر 100467 1399-12-11 11:00
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی از راه‌اندازی باشگاه داوطلبان اجتماعی شهر تهران خبر داد.
راه‌اندازی باشگاه داوطلبان اجتماعی شهر تهران

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدمالک حسینی مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با انتشار پیامی به مناسبت روز جهانی سازمان‌های مردم نهاد اظهار داشت: امروزه یکی از ارکان مهم و اساسی توسعه پایدار، مشارکت شهروندان و سازمان‌های مردم‌نهاد به عنوان یک ضرورت اجتماعی در اداره امور جامعه است.
وی افزود: بر همین اساس توسعه و تقویت سازمان‌های مردم‌نهاد برای افزایش موفقیت و اثربخشی اقدامات و مأموریت‌های سازمانی امری ضروری است؛ چراکه دخالت دادن آنها در تصمیم‌گیری ها و تصمیم‌سازی‌ها می‌تواند یاریگر سازمان‌ها و نهادهای حاکمیتی، در مسیر رسیدن به خواسته‌ها و نیازهای شهروندان باشند.
حسینی گفت: از سوی دیگر حضور سازمان‌های مردم‌نهاد در جامعه علاوه بر ایجاد شوق و علاقه‌مندی در بین فعالان اجتماعی و فرهنگی، زمینه‌ساز بروز خلاقیت‌ها و تفکرات سازنده نیز خواهد بود و به همین دلیل نیز عموم صاحب‌نظران، از نقش مؤثر سازمان‌های مردم‌نهاد در پیشبرد اهداف جامعه و دولت، با عنوان رکن سوم در توسعه پایدار یاد می‌کنند.
وی با بیان اینکه سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران ضمن عرض تبریک، روز جهانی سازمان‌های مردم نهاد به عموم شهروندان به خصوص کنشگران پرتلاش حوزه اجتماعی، این نوید را می‌دهد اظهار داشت: که با توجه به اعتقاد این سازمان به لزوم ارتقای سطح مشارکت شهروندان و سازمان‌های مردم‌نهاد به مثابه شرکایی ارزشمند در مسیر توسعه اجتماعی، اقدام به راه‌اندازی باشگاه داوطلبان اجتماعی شهر تهران کرده است.
مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران افزود: چرا که تکوین و رشد نهادهای مدنی، نویدبخش بازسازی اجتماعی، تقویت امر جمعی و بسط و ارتقای سرمایه اجتماعی به شمار می‌آید.
وی ادامه داد: باشگاه داوطلبان اجتماعی شهر تهران ساختار و بستری پویا برای فعالیت‌های داوطلبانه کنشگران اجتماعی است که می‌کوشد با فعالیت‌های داوطلبانه و مسئولانه تک تک شهروندان شعار" تهران شهری برای همه" را تحقق بخشد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید