صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

انتقاد پمپئو از دولت بایدن در پی عقب‌نشینی از ادعای فعال‌سازی مکانیسم ماشه علیه ایران

کد خبر 100470 1399-12-11 11:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر امور خارجه پیشین آمریکا، عقب‌نشینی آمریکا از ادعای دولت ترامپ مبنی بر فعال شدن مکانیسم ماشه علیه ایران و القای تروریستی بودن انصارالله یمن را پیش زمینه بازگشت آمریکا به توافق هسته ای تلقی کرده و از آن انتقاد کرد.
انتقاد پمپئو از دولت بایدن در پی عقب‌نشینی از ادعای فعال‌سازی مکانیسم ماشه علیه ایران


مایک پمپئو وزیر امور خارجه پیشین آمریکا در پی عقب نشینی اخیر دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل از ادعای دولت دونالد ترامپ رئیس آمریکا مبنی بر آغاز روند فعال سازی مکانیسم ماشه(بازگردانی سریع تحریم های بین المللی) علیه ایران از سوی آمریکا گفت: ایده ما این بود که ما نباید به ایران اجازه دهیم در بازار آزاد، سلاح خرید و فروش کند، فناوری و تجهیزات پیشرفته چینی و روسی را بخرد. نمی توانم درک کنم که چرا دولتی باید فکر کند که این(خرید و فروش سلاح توسط ایران) فکر خوبی بوده است. 
پمپئو با اشاره به تصمیم دولت بایدن برای القای تروریستی بودن انصارالله یمن، ادامه داد: من فکر می کنم که این ها همگی پیش زمینه آن ها برای بازگشتن به این توافق احمقانه و بد هسته ای است که مشارکت شان در آن موجب باز شدن مسیری هموار به سمت یک برنامه هسته ای برای ایران شد. دولت ما گفت که ما این کار را نخواهیم کرد،  ما گفتیم که اصلا راه ندارد، توافق هسته ای را پاره کردیم و فشار زیادی به حکومت ایران وارد کردیم. امیدوارم مردم آمریکا از دولت بخواهند که همین کار را انجام دهد. 
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید