صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

بیمارستان‌های خوزستان به شدت تحت فشارند

کد خبر 100473 1399-12-11 11:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در روزهای اخیر بار مراجعه بیماران در اهواز، ماهشهر، دشت آزادگان، شوشتر و دزفول افزایش یافته است و این مساله به ویژه در اهواز، بیمارستان‌ها را به شدت تحت فشار قرار داده است.
بیمارستان‌های خوزستان به شدت تحت فشارند


دکتر فرهاد ابول نژادیان با اشاره بر لزوم انجام تست کرونا برای مسافران پروازها از مبداء خوزستان، اظهار کرد: الزامی برای انجام تست PCR مسافران خوزستانی وجود ندارد اما به منظور انجام قرنطینه معکوس و جلوگیری از انتشار بیشتر ویروس در جاهای دیگر کشور، مسافرانی که می خواهند از خوزستان خارج شوند، باید ۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل به مراکز بهداشتی مراجعه کنند تا تست سریع برای آن ها انجام شود.
وی افزود: اگر فردی علامت دار بود یا در صورت نیاز به انجام تست PCR، همکاران ما این موضوع را مشخص می کنند و الزامی برای هزینه ۳۰۰ هزار تومانی آزاد نیست.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: ۱۱ مرکز نمونه گیری در اهواز و در همه شهرستان های خوزستان مراکز نمونه گیری تست سریع، فعال هستند و این تست برای مسافران ملاک است.
وی تصریح کرد: در روزهای اخیر بار مراجعه بیماران در اهواز، ماهشهر، دشت آزادگان، شوشتر و دزفول افزایش یافته است و این مساله به ویژه در اهواز، بیمارستان ها را به شدت تحت فشار قرار داده است.
ابول نژادیان بیان کرد: هر چند در یک هفته اخیر، میزان رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم، سازمان ها و ادارات بیشتر و بهتر شده است اما برای کنترل بیماری، همراهی و همکاری بیشتری نیاز داریم.
وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، با بیان اینکه ۲۵ درصد ابتلا در خانواده ها است، افزود: هنوز بسیاری از مردم فکر می کنند ضعف و بی حالی یا گلودرد، نشانه سرماخوردگی است؛ مردم باید دقت کنند در این شرایط که کووید – ۱۹، بیماری غالب است با بروز هر گونه علامت خود را قرنطینه و به مراکز بهداشتی یا بیمارستان مراجعه کنند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید